POLITYKA

Smród u bram koszar

Szanowny pan Dorn, z którym można się nie zgadzać, ale z którym czasami zgadzać się po prostu trzeba, słusznie zdiagnozował pana Macierewicza i słusznie diagnozuje Ministerstwo Obrony którym pan Macierewicz czasowo dowodzi. W skrócie: wariat robi z podległej sobie placówki dom wariatów, co jest wysoce niebezpieczne biorąc pod uwagę charakter tej placówki.

Pan Dorn – niech dobry bóg czuwa nad dusza jego psa Saby – cała tę sytuację określa mniej więcej w ten sposób: „Jak znam pana Antoniego Macierewicza, prędzej czy później w ministerstwie obrony narodowej (…) będzie w sposób coraz bardziej oczywisty szkodził. Mówiąc bardzo potocznie: będzie tam coraz więcej kwasu i smrodu. Trzeba po prostu dać temu człowiekowi czas, żeby zgromadzić mocne argumenty, wobec których obecny obóz władzy będzie bezradny”.

Pan Dorn jest niesłychanie doświadczonym człowiekiem i nie mniej doświadczonym politykiem i bezwzględnie w tym co tu mówi ma rację. W jednym się tylko myli.

Kwas i smród to już w MON jest i coraz bardziej przenosi się na podległą MON armię. Spójrzmy prawdzie w oczy: kwas i smród stanęły u bram koszar i powoli się przedzierają do środka.

Aby się przekonać, że dzieje się źle a nawet coraz gorzej, wystarczy pogadać z żołnierzami. Poziom frustracji zaczyna być tyleż zastanawiający co niepokojący. Oto co mówi i czym żyje kadra zawodowa Wojska Polskiego.

 

◊◊

Porucznik M.L. – garnizon w zachodniej Polsce: – To co się dzieje to jest jeden wielki skandal. Jesteśmy w coraz bardziej czarnej dziurze. Za chwilę wojsko będzie utożsamiane z nie kończącymi się modlitwami, procesjami i podnoszeniami kolejnych krzyży. Muszę tu tkwić bo nie mam za bardzo wyjścia, ale rzygać mi się chce jak na to wszystko patrzę. Odechciewa się przychodzić do roboty.

Podpułkownik S.W. – ważna uczelnia wojskowa Warszawa: – Mój komendant to kompletny dupek. Zapał z jakim wylizuje dupę Macierewiczowi i jego ekipie jest wprost nie do opisania. A wszystko to z nadzieją na generalski awans i kasę. Przykry to widok. Najgorsze, że takich brązowych nosów jest w armii całkiem sporo. Wyczuli swoje pięć minut, w oczach troją im się gwiazdki i wężyki. Stado sprzedajnych fiutów.

Chorąży sztabowy J.S. – jednostka saperów w centralnej Polsce: – Miejscowy ksiądz chla gorzałę z naszym dowódcą i przy byle okazji życzy sobie wojskowej asysty w kościele. Doszło już do tego, że ta wyznaczana jest rozkazem. Spróbuj powiedzieć, że jesteś niewierzący i nie będziesz brał udziału w tej hucpie. Masz przejebane kolego.

Major A.W. – garnizon w centralnej Polsce: – Niestety wizerunek naszego pana ministra, przekłada się wprost na wizerunek nas wszystkich, czyli armii. Służę już całkiem sporo lat i po raz pierwszy mi się zdarzyło, że widzę ludzi, którzy spoglądają na mnie z niechęcią i wyrazem dezaprobaty w oczach. Wręcz słyszę jak mówią „I ty kolego służysz w tej armii? Gdzie masz honor?”. To kurwa mnie osobiście bardzo boli! Jeszcze trochę to wstyd a może i strach będzie w mundurze na ulice wychodzić.

Pułkownik, A.A. – instytucja centralna, Warszawa: – Przeżyłem kilku ministrów, od Kołodziejczyka począwszy i kilkunastu bezpośrednich dowódców, ale z takim mentalnym burdelem jak dziś to się jeszcze nie spotkałem. Żal mi młodszych kolegów którzy będą musieli sobie z tym jakoś radzić.

Podpułkownik B.S. – bardzo ważna instytucja centralna Warszawa: – Z niesmakiem obserwuję niektórych moich kolegów oficerów, w tym i generałów, jak błyskawicznie wyzbyli się wszelkiego wstydu i hamulców. Zrobią wszystko by utrzymać się na stanowiskach i nie stracić przywilejów, bądź zyskać ich jeszcze więcej. Jedni robią to z przekonania, inni z czystej zimnej kalkulacji, wychodząc po prostu naprzeciw oczekiwaniom. Oj, powinno boleć jak kiedyś ktoś zacznie ich rozliczać.

M.D – emerytowany generał w sile wieku: – Szczęśliwie jestem poza tym wszystkim. Niestety minister idiota powoduje, że automatycznie armia postrzegana jest jako środowisko niebezpiecznych idiotów. Wierzę jednak, że w razie czego ta armia a zwłaszcza średni i niższy szczeble dowódczy zachowa się jak należy i stanie po właściwej stronie.

Podpułkownik B.A – wyjątkowo ważna instytucja centralna Warszawa: – Niepokojące jest to że naszymi rękoma szkoli się i organizuje bandy niebezpiecznych cywilów. Przecież ta niby obrona terytorialna Macierewicza to nic innego jak tworzenie bojówek PiS. Za chwilę ktoś pod stołem da temu towarzystwu broń. Jak nie będziemy mieli tego na oku, to nie chcę nawet myśleć do czego dojdzie. (…) Ten Macierewicz i jego banda to wyjątkowo niebezpieczni ludzie, wariaci…

Kapitan L.W. – ważne lotnisko nieopodal Warszawy: –  Jest dobrze, nie? Co innego mam panu powiedzieć. Nie wiem gdzie pan to wydrukuje i co pan wydrukuje. Powiem coś nie tak jak trzeba, ktoś to przeczyta i kłopoty mam gotowe. A do emerytury jeszcze trochę zostało, rodzina na utrzymaniu i na niczym innym poza wojaczką się nie znam.  Zresztą gdzie ja tu na tym zadupiu robotę jakakolwiek znajdę? Nie ma takiej szansy… Jest dobrze i już. Przede wszystkim kasa jest, a obiecują, że za posłuszność będzie jeszcze większa. Więc jak się człowiek nie będzie wychylał to idzie żyć…

Pułkownik A.K. – AON Warszawa (znamy się osobiście): – Zaraz mi rozwiążą uczelnie, więc pewnie pójdę pod kapelusz, bo mam już lata, ale powiem ci szczerze że nie chce mi się o tej chujni mówić. Wstyd mi. Pamiętam doskonale czasy przełomu w 89, kiedy to nagle tabuny ówczesnych oficerów politycznych z dnia na dzień zamiast rozliczać cię z nieobecności na zebraniu partyjnym, zaczęły równie gorliwie a może nawet gorliwiej rozliczać cię z nieobecności na niedzielnej mszy w kościele garnizonowym. To było żenujące i niesmaczne. Ale nijak się nie ma do tego cyrku który dzieje się dzisiaj. Poziom spsienia niektórych wysokich rangą oficerów jest zastanawiający. Podgadamy jesienią jak już będę wolnym człowiekiem…

No cóż, może jesień będzie jeszcze wasza, ale być może któraś wiosna już nasza?

48 komentarzy dotyczących “Smród u bram koszar

 1. Leo Bonhard

  Słabujący na rozumie cesarz Kaligula w zasadzie sam sprowokował zamach na siebie, bezustannie szykanując wysokiego oficera gwardii cesarskiej, niejakiego Kasjusza Chereę.

  Polubienie

 2. Stanisław

  Większe zaufane co do naszej obronności, miałbym, gdyby rekrutacja na ministra tego resortu , odbywała się spośród pensjonariuszy Tworek!
  Mam nadzieję, że ministrowie krajów NATO, wiedzą o tym i uważnie obserwują polskiego idiotę, nie powierzając mu żadnych tajemnic!
  Stanisław

  Polubienie

 3. Nasza armia, będąca w strukturach NATO, zaczyna przypominać oddziały krzyżowców wybierających sie odbijać Ziemie Święta z rąk niewiernych, albo hiszpańska armie konkwistadorów. W XXI wieku! Zgroza. I nie jest to sen wariata tylko jawa.

  Polubienie

 4. Leopold T

  Większość żołnierzy po prostu robi swoje i już. Stara się nie zwracać uwagi na pobocza. Za chwile i tak przyjedzie wielka miotła i ten gnój posprząta.

  Polubienie

  • Przyjdzie, to Władimir Władimirowicz, raczej. I długo na to nie poczekamy, obawiam się.

   Polubienie

  • Gnoi się łatwo, ale sprząta – długo i trudno . Macie wszyscy rację i co z tego, jak regulaminów nie znacie – chyba, że są nowe i tylko gestami rozumiane..Stary jestem i kiedyś kręgosłup był zwany KRZYŻEM, a teraz waleni jesteście przez ten KRZYŻ w drodze na GOLGOTĘ – unicestwienia…

   Polubienie

 5. blondynka

  Umiejętność odwracania kota ogonem przez ludzi” dobrej zmiany” jest imponująca. Muszę kończyć, bo mi niedobrze!

  Polubienie

 6. abrakata1

  Klasa, jak zawsze !…:)…

  Polubienie

 7. Stanisław

  http://www.tvn24.pl/radom-obchody-rocznicy-czerwca-1976-r,655904,s.html
  Z obrzydzeniem zobaczyłem – taką oto fotkę. Link powyżej.
  Ta brygada otłuszczonych biskupów, ma symbolizować cierpienie Robotników z czerwca 1976????
  Kretyństwo dudy, nie ma granic!
  Stanisław

  Polubienie

 8. Drfranek

  Moja znajoma pani szeregowo z Lublinca. Huj mnie armia obchodzi ale nam jest lepiej z Macierewiczem bo nie
  potrzeba tyle zapierdalac a można zostać w wojsku ponad 12 lat. Nam jest lepiej Czytaj szeregowcom

  Polubienie

 9. A gdzie ty drogi autorze bloga masz w naszej armii „sierżantów sztabowych” w czynnej służbie ?? Widać, jak bardzo „orientujesz się” w realiach polskiej armii.

  Polubienie

  • ważne że orientuję się w nastrojach, acz fakt, że pan Jarosław był/jest chorążym sztabowym i to starszym. Za zniewagę szczerze przepraszam, pokłony bije i życzę awansu na generała 🙂

   Polubienie

 10. Tego wariata i całą tą jego PiSowską zadaję można pozbyć się tylko w jeden sposób, odsunąć od władzy siłą. Mam nadzieję, że w tej armii krzyżowców są jeszcze faceci z jajami.

  Polubienie

 11. Tego wariata i całą tą jego PiSowską zgraję można pozbyć się tylko w jeden sposób, odsunąć od władzy siłą. Mam nadzieję, że w tej armii krzyżowców są jeszcze faceci z jajami.

  Polubienie

 12. Anonim

  ja tu widzę tylko oficerów i podoficerów narzekających bo trzeba się za robotę zabrać

  Polubienie

 13. To smutne i jednocześnie przerażające. Deptać honor, by sięgnąć gwiazd(ek) Mam tylko nadzieję, że większość w MON, zachowa się odważnie i odpowiedzialnie w chwili bezpośredniego zagrożenia…Oby nigdy nie musieli stawać przed trudnym wyborem.

  Polubienie

 14. Mysle ze prawdziwi zolnierze nie dadza sie warjatowi jakim jest psychol antos jeszcze nie swiety. Znam wielu ZOLNIERZY PRAWDZIWYCH.

  Polubienie

 15. kpr. rez.

  Autorze drogi:
  Chucpa – samo H
  Na przeciw – razem.
  Gdzie profesjonalizm? Na wakacjach?

  Polubienie

  • Sekretarka Revelstaina

   Kapitanie drogi chodzi wam o „ch” czy „h”, czy może jednak bardziej o coraz gorsze nastroje w armii i chowanie się pod sukienką mamy? Poza tym szef przepisał to z zeznań pana Jarka chorążego, on naprawdę mówił przez „ch” 🙂

   Polubienie

 16. historyk

  Taki smród jest teraz wszędzie, w każdym urzędzie, np z IPN właśnie robią policje historyczno-polityczną, teczka się znajdzie na każdego.

  Polubienie

  • będzie wkrótce coś na ten temat…

   Polubienie

  • Po ogłoszeniu wyników wyborow – większości PiS-u w parlamencie – moj kolega powiedział: ” No to sie teraz zacznie. Wylezie, wypełznie robić kariery to całe robactwo, te śmieci pozbawione moralności, ślisko-gładkie mordki liżące brudne buty Kaczora. Dorwa się do władzy, poczują moc i zaczną leczyć kompleksy. Porządni ludzie beda musieli pochować sie do szafy”

   Polubienie

 17. były żołnierz

  To jest hujnia

  Polubienie

 18. Pingback: Smród u bram koszar — TABLOID ONLINE – komp13

 19. Ukrywajacy sie przed SB i aresztowaniem w stanie wojennym Bogdan Lis, tak mowil o spotkaniu z A. Macierewiczem w 1983 r.: „On namawiał mnie do tego, żebym się ujawnił, mówił, że “Solidarność kaputt, że to koniec z Solidarnością” – i mówię to z ręką na sercu – “że tak naprawdę jedynym ratunkiem jest, żebyśmy tak autentycznie, naprawdę pokochali ZSRR, bo tylko, jak oni nam uwierzą, że my ich kochamy, to dadzą nam więcej wolności”. Macierewicz nigdy nie wytlumaczyl sie z tych slow a B. Lis zostal wkrotce aresztowany i skazany na kilka lat wiezienia. Przypadek?

  Polubienie

 20. Grzegorz

  Co za bzdury

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: