POLITYKA

Kto głupiemu zabroni?

f16-160621-1000500

Próba wysłania czterech polskich samolotów F16 do walki z państwem islamskim wygląda na kompletną farsę, której na dodatek nikt nie kontroluje. Dla mnie prawdziwym zaskoczeniem jest fakt, że w ogóle udało się znaleźć cztery jako tako sprawne samoloty. Mogą one przeto wziąć udział w akcji, pod warunkiem wszak, że przewiezie się je jakoś do Kuwejtu (broń boże niech samodzielnie nie lecą), a w tym Kuwejcie już, nie będą się starały zbyt nachalnie latać, bo albo się zepsują, albo je ktoś z procy strąci. Najlepiej niech stoją na lotnisku i odstraszają. 

Żeby te jaszczembie obsłużyć, dodatkowo wysyła się coś około 150 ludzi, co biorąc pod uwagę stopień skomplikowania i chimeryczności owego sprzętu latającego, nie jest to liczba jakoś szczególnie wygórowana.

Farsą budzącą zaś największą litość, ale też zażenowanie i niepokój, jest zaś to, że prężymy muskuły a w głowie zamiast mózgu zwykłe mamy wapno. Dowodzi to zresztą po raz enty, że pan Macierewicz rzeczywiście jest niespełna rozumu i chuj wie z jakich powodów pakuje nas w kompletnie niepotrzebną Polsce awanturę. No, ale kto głupiemu zabroni?

Prezydent mściwie i miłościwie nam na razie panujący, z radością podpisał w tej sprawie odpowiednie rozporządzenie, ale tu akurat bez zaskoczeń, bo on generalnie podpisuje wszystko jak leci i co mu podsuną.

» REKOMENDOWANE DZIŚ :: Służby sprawdzają czy nie doszło do zamachu na ministra Kownackiego

Zracjonalizować całą tę histerię próbuje „ekspert“ Szeremietiew, ale umówmy się, że on akurat jest z tej samej półki zdrowotnej co i Macierewicz, więc „racjonalizowanie“ zbyt przekonywująco nie wypada. Mówi:

„Polska jako kraj, jest – z punktu widzenia tych operacji, które przeprowadzają muzułmańscy terroryści – mało atrakcyjnym celem (…) Oni też działają racjonalnie i wybierają do uderzeń takie miejsca, które w sposób spektakularny poruszają opinię publiczną“

No to panie Romualdzie drogi, niechaj pan przyjmie do wiadomości, że jest takie miejsce i taki cel. I myślę sobie, że jeśli ci islamiści rzeczywiście działają racjonalnie, ale i na pokaz, to z pewnością zrobią coś, co poruszy nie tylko polską opinię publiczną. Wy Drodzy Bywalcy jako i ja, doskonale wiecie co chodzi. Nudzi nam się bez wojenki, to zaraz będziemy ją tu mieli. I jedyne czego pragnę z całego serca, to to, żebym się mylił.

2 komentarze dotyczące “Kto głupiemu zabroni?

  1. Krystyna

    Oj będzie się działo. Swojemu dziecku zabroniłam jechać na dni młodzieży. Na wszelki wypadek.

    Polubienie

  2. Podpisali ludzie z PO. Macierewicz chyba tutaj zbyt wiele nie ma do powiedzenia.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: