POLITYKA

Czyszczenie pamięci

aon-iskra-160615-1100500

Polska dobra zmiana zapieprza pełną parą. I nie chodzi tylko o rzeczy ogólne, chodzi także o szczegóły. Nasz donosiciel ulokowany w Akademii Obrony Narodowej (jeszcze) informuje nas uprzejmie i całkowicie na razie bezpłatnie (pracuje dla idei a nie dla kasy), iż dobra zmiana dosięga tamtejszy park historyczny.

Otóż na otaczających Akademię terenach zielonych wystawiono sporo różnych historycznych klamotów: dział, haubic, samolotów, wozów bojowych, etc. Niestety nie wszystkie z tych historycznych pamiątek są godne pamięci, nie wszystkie pasują do nowej polityki historycznej. Wedle więc naszych informacji, komendant z inspiracji i w porozumieniu z nowym ministrem obrony, nakazał pilne usuniecie eksponatów wiążących się z drugą wojną światową, a konkretnie z jednostkami idącymi od wschodu.

„Nie można eksponować sprzętu i pamiątek po tych, którzy de facto dopuścili się zdrady narodowej i wkraczali do Polski wespół z nowym sowieckim okupantem“ – usłyszeliśmy.

Z trawników AON zniknął więc w pierwszej kolejności słynny czołg T34, zniknęło też działo samobieżne, którego nazwy w tej chwili nie pomnę, ale które było a już go nie ma, na trawie pozostał jedno ślad. Eksponaty powojenne na razie zostają, choć nikt nie wie na jak długo, bo umówmy się kochani, ze to LWP to również byli zdrajcy.

Nie jest też tajemnicą, że nowe kierownictwo odrodzonego resortu obrony duma nad kolejną dobrą zmianą, polegająca między innymi na pozbawieniu praw kombatanckich wszystkich żyjących jeszcze żołnierzy 1 i 2 armii wojska polskiego, a także GL i AL. Służyli bowiem we wrogiej formacji, która dopuściła się zdrady względem ojczyzny.

Jestem dumny z mej ojczyzny! A wy?

12 komentarzy dotyczących “Czyszczenie pamięci

 1. Junona

  Antoni nie powiedział jeszcze nawet pierwszego słowa, na razie jedynie przebąkuje. W sieci krąży pomysł (a może już rozkaz?) Antoniego, aby przy każdej uroczystości z udziałem wojska odbywał się apel poległych smoleńskich. Mnie zawsze przy takiej okazji nachodzi refleksja gdzie są oficerowie rzekomo odrodzonego wojska polskiego, z mundurami nawiązującymi do przedwojennych i takim jak rozumiem honorem,. gdzie oni mają z przeproszeniem jaja, ile jeszcze są gotowi znieść dla utrzymania przywilejów i emerytur, i co jest warte wojsko pod dowództwem oficerów o takim morale. w razie czego.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Barbro

  Polska pod rzadami PiSu staje sie powoli parodia samej siebie.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Stanisław

  Tablice Mendelejewa, natychmiast wymienić na.. tablice mojżeszowe!
  Pierdolec prawacki – nie zna granic:)
  Stanisław

  Polubione przez 1 osoba

 4. Nightgale

  No nie to już jest wyjście poza skalę nawet jak na ten rząd popierdoleńców.
  Revel : napisz proszę , że tym razem się zgrywasz…

  Polubienie

 5. Stetryczały Placek kaczyński jednoosobowo nakazał i wskazał brudnym paluchem; tu będzie stał pomnik, tam będzie stał pomnik, gdziekolwiek tylko mucha jakaś nasra.

  Polubione przez 1 osoba

 6. Niszczyć pamiątki i zabytki potrafią nie tylko talibowie i islamiści.
  PiS-owcy znaleźli się również w tym doborowym towarzystwie!
  A może w naszym przypadku to raczej inkwizycja ale rezultat ten sam.
  Zagłada dorobku poprzedników!

  Polubione przez 1 osoba

 7. Chyba wszystko już zostało tu napisane… szkoda gadać, bo robi się smutno kiedy politycy biorą się za historię, o której nie mają pojęcia.

  Polubienie

 8. Rvlsteinie, samolot na zdjęciu to nie Iskra, a Lim (chyba Lim-5).

  Polubienie

 9. Co Ty opowiadasz. Przecież to nie chodzi o dekomunizację. Te brakujące eksponaty po prostu trafiły na złom bo kasa na pińcet plus się kończy.
  Aktualnie w MON mamy pierwszego złomiarza IV RP.
  Wcześniej zbierał rozerwane puszki po napojach, teraz dorwał się do koryta i poszedł w dużą skalę.

  Polubienie

 10. Xenedu

  w tym temacie ……………………….,……………..,…………………..,………………,dowolne bluzgi pod adresem tych idiotów wskazane

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: