POLITYKA

Idioci wszystko mogą

sklep-handel-160610-1000500

Prorodzinny projekt terrorystów z Solidarności zakłada, że kto otworzy sklep w niedzielę może iść nawet na dwa lata do więzienia. Kuriozalny zapis brzmi dokładnie tak: „Kto dopuszcza się handlu oraz wykonywania innych czynności sprzedażowych w niedziele oraz wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę zakazanych w Ustawie podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch”.

Moja babcia mawiała o takich pomysłodawcach, że „ten kto to wymyślił pewnie z chujem na łby się pozamieniał”. Niewątpliwie w tym przypadku tak właśnie jest.

Czym jest Solidarność dziś, to wiemy dokładnie od dawna, a wiedząc kim oni są, nie spodziewamy się niczego innego, niż właśnie takich durnych, z solidarnościowej dupy wziętych pomysłów. Jedyne co w tej sytuacji niepokoi to fakt taki oto, że idiotom wszelkiej maści dano dziś w Polsce prawo do wypowiadania się a nawet prawo do stanowienia prawa, natomiast zupełnie z niezrozumiałych powodów oszczędza się na ich leczeniu. I to po pierwsze.

handel-niedziela-160610-400

Po drugie, tak na logikę (i przypominając argument, który tu choćby wielokrotnie podnosiłem), w handlu powinna decydować zasada, że nic nikomu do tego kiedy ja otwieram swój sklep i kiedy go zamykam. Robię to wtedy kiedy mi się podoba, jedno wszak biorąc pod uwagę, by kierować się w tej dowolności dobrem i zadowoleniem klientów. Ten zaś który chce u mnie pracować musi te zasady respektować, lub też nie musi ich respektować a wiec nie musi u mnie pracować. Droga wolna.

Po trzecie wreszcie, nie bardzo też rozumiem, czemu z zakazu pracy w niedzielę (bo przecież zakaz handlu jest równoznaczny z zakazem pracy), mają być zwolnieni wszyscy inni poza handlem? Dlaczego nie objąć tym zakazem mediów na przykład? Po kiego ta telewizja w niedzielę? Macie odpoczywać, resetować się, być z mężem/żoną i chodzić do kościoła, by w podzięce rzucać na tacę (pod warunkiem, że będziecie mieli co rzucić), bo przecież de facto to kościół jest promotorem tego rewolucyjnego prorodzinnego pomysłu.

Nie potrzebne są też stacje benzynowe, bo po kiego wam w niedzielę benzyna? Jak ktoś aż w takiej jest potrzebie, niech sobie w piątek albo w sobotę w beczkę naleje. W niedziele auto wam jest kompletnie niepotrzebnie, bo – patrz wyżej – siedzicie w domu z rodziną i idziecie do kościoła, a do tego auto akurat nie trzeba, bo kościół pewnie macie nie więcej niż 500 metrów od chałupy. Zapierdalać przeto należy piechotą. Dla zdrowia.

Tego typu głupie zakazy, nakazy i wymogi, można by mnożyć, tylko po co? I błagam was przeto, nie dopisujcie już nic do tej listy, bo nie daj buk te głąby z Solidarności jeszcze to podchwycą i zaraz w jakąś ustawę ubiorą. Pamiętajcie: idioci teraz są na wierzch i u władzy są. Wszystko mogą.

14 odpowiedzi »

 1. Duda jedna i druga , siedzi w głębokiej i ciemnej dupie Kaczyńskiej . Duda solidarnościowa ma za kołnierzem niejeden przekręt , więc podkulił ogon i tylko czeka co mu PiS -dzielcy zlecą . Buntu i strajku nie zorganizuje , bo ze swoimi nie wypada walczyć . Dobrą forsę dostaje , samochodem go wożą , więc co ? ma dobrze i już . A nawet jak będzie jadł z ręki to może załapie się na kadencję do sejmu …jak poprzedni popapraniec …

 2. A mnie rzygać się chce na słowo ” solidarność ” – choć byłem aktywnym członkiem tamtej, z roku 1980-go.
  Współczesnej Dudzie radzę, oprócz zamykania sklepów, hurtowni… zamknąć swój pisowski pysk ! Nie tylko w niedzielę i święta!
  Przypomnieć tylko należy, że związek zawodowy jest od tego, żeby pracodawca przestrzegał Kodeksu Pracy, w tym: pracy w niedzielę i święta, a nie od tego, żeby – razem z mafią kościelną – zakazywał aktywności handlowej! Duda paniała ?
  Stanisław

 3. No tak Ale co zrobis ze „świętym handlem”Wszak wszelakie tam świątynie „sanktuaria” handlują w niedzielę az milo Zacząwszy od Częstochowy poprzez Licheń czy Centrum JP II w Krakowie.
  Trzeba tworzyc „wyjatki w prawie” jak z ziemia czy Lasami Czarna siła juz o tym pomyśli No jak nie jak tak

  • Wieśku:)
   Prezentuję zdrowe myślenie i zakadzenie dyrdymałami kościelnymi – jest mi obce! Kompletnie mnie to nie bierze:)
   Handel duperelami religijnymi – winien być tak samo traktowany jak: handel pietruszką, ziemniakami, telewizorami…
   Z oczywistym zastrzeżeniem, że handel materialnymi ” marnościami ” – jest bardziej przydatny, niż handel dewocjonaliami…, który, co najwyżej:
   ” czyni czuba ” :)))
   Klerykalno-pisowata ” solidarność ” jest mi tak bliska jak wrzód na dupie!
   Stanisław

 4. Bo Placek kaczyński wprost pasjami uwielbia głupszych od siebie i polskim cymbałom wskazał ślepą ścieżynę samozadowolenia.
  Myślący inaczej mogą – trochę z goryczą – się ponabijać, ale i też cierpliwie wskazywać drogę rozsądku.

 5. Zdjęcia pań Szyszkowskiej i Korwin Piotrowskiej stykają się. To pół biedy, niestety również podpisy pod zdjęciami zlewają się w jeden podpis.

 6. Generalnie zapis na logikę jest debilny. Wynika z niego, że niektóre niedziele, wigilie i wielkie soboty są zakazane ustawą. I to właśnie w te zakazane nie wolno sprzedaży prowadzić. Tak to właśnie, jak się wierzy, że stanowienie prawa to pestka.

 7. Polska wcale nie byłaby jedynym cywilizowanym krajem, w którym obowiązuje zakaz handlu w niedzielę. w 1/3 krajów UE takie zakazy są. Urzędnicy, pracownicy nie pracują w niedziele, dlaczego pracownicy centrów handlowych
  muszą ? Ludzie, którzy tam pracują codziennie do 21-22, powinni mieć możliwość odpoczynku w niedzielę, jak wszyscy, a nie „świętować” we środę zamiast niedzieli, kiedy pozostała część rodziny i znajomi są w szkole lub w pracy. Szanowny gospodarz , jako neoliberał, nie rozumie, że ludzie szukają pracy, a nie praca ich szuka. Pisanie, że jak się komuś nie pododają reguły pracodawcy, niech sobie szuka czego innego, jest rozumowaniem z czasów „Ziemi obiecanej”

 8. Czy toalety publiczne ta ustawa też obejmuje, wiązało to by się z zakazem srania, jej jak na oczyszczalniach ścieków nie będą pracować to w niedzielę będzie zakaz korzystania z toalet

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.