EXTRASY

Znów dobra zmiana

swiatynia-opatrznosci-160510-1200600

Jako prawy obywatel Najjaśniejszej jestem ukontentowany tym, iż wreszcie skończono z fikcją. Chylę przeto czoła przed panem ministrem od kultury Glińskim, że wykazał się odwagą i  zalegalizował coś co było oczywiste, choć wszyscy udawali że jest inaczej. Pan minister zrobił też dobrze sejmowi, bo wreszcie osłowie i osłanki nie będą się musieli gimnastykować.

Nikt już im nie zarzuci, że pod przykrywką jakiegoś z dupy wziętego muzeum, finansują kościół. Bo teraz finansując nadal kościół, tak jak dotąd finansowali, będą mogli mówić z czystym sumieniem,  że to nie prawda,  że oni wspierają jedynie muzeum, mimo że wspierają de facto tzw. świątynie opatrzności. I za ten spryt i za tę odwagę niezmiennie podziwiam pana Glińskiego, jak również za kilka innych rzeczy go podziwiam, ale wybaczcie, mój podziw jest tak wielki, że wręcz nie nadaje się do opisania.

A chodzi dla jasności, o muzeum Lolka Wojtyły, oraz promotora Lolka, pana Wyszyńskiego. Placówkę przejęło właśnie  we współwładanie Ministerstwo Kultury i Dziwactwa  Narodowego, co oznacza, że – raz jeszcze podkreślam – finansowanie tego dziwoląga wzięło na siebie państwo, czyli my wszyscy. Bez prawa do protestu.

Co ciekawe, sprawa szerzej stała się znana dopiero teraz, mimo, że stosowne porozumienie niby-minister i niby-wicepremier Gliński z panem Nyczem, cichcem podpisał jeszcze w początkach kwietnia. Nie wiem jak was, ale mnie trochę zastanawia, czemu całą sprawę tak usilnie starano się utrzymać w tajemnicy. No chyba tylko po to, żeby ludzi nie wkurwiać.

Nie da się więc zignorować konstatacji takiej oto, że kaczy reżim opracował i wcielił w życie kolejną metodę transferu kasy podatników do przepastnej kieszeni  chciwych hierarchów, zarządzających jedną z najlepiej zorganizowanych struktur mafijnych.

W zasadzie czekam teraz na krok kolejny i to jak najbardziej oczywisty, tzn. zachodzę w głowę, jakie to muzeum otworzy Gliński w Toruniu, lub też może kiedy kwiat polskich uczelni wyższych,  a więc uniwerek Rydzyka, przejdzie pod kuratelę ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego. Nikt się wtedy nie będzie przypierdalał, jak teraz się przypierdala,  że władza finansuje prywatne biznesy pewnego cwanego i pazernego nadzwyczaj klechy. To będzie to, ta też od dawna oczekiwana „dobra zmiana”, czyli mimo przeciwnościom i zoologicznie nienawistnej opozycji jednak „dajemy radę”.

8 odpowiedzi »

  • Aniu, mój szef Revelstein uprzejmie donosi że on chyba też pisać przestanie bo od tego wkurwu wylewu kiedyś jak nic dostanie. Przy okazji serdecznie cię pozdrawia. 😉

  • O nie, nie przestaniesz, nie przestaniemy. Blog Revela (a moze i on sam?) dziala na nas jak narkotyk, jak swoiste S/M – troche „bolu” lagodzi duuuzo wiekszy bol istnienia w wirtualnym swiecie, jakim jest dzis Polska. Pozdrawiam i zycze milego dnia.

 1. Uwzględniając obecność Dam, na tym blogu, nie chcąc być uznanym na chama, zastąpię brzydkie słowa, słowem ” hm „.
  Mój komentarz wygląda tak:
  Gliński to: hm, hm, hm, hm. Hm, hm, hm, hmn, a pislam to hm,hm,hm,hm, kaczor, dupa, hm, hm, hm, hm, hm, taki kościół!
  No i niech ktoś zakwestionuje , że ten burdel – to jeszcze nie jest państwo wyznaniowe!
  Stanisław

 2. Muzeum w wyciskarce do soków? No jakże to tak? Wyciskarka nie ukończona, straszy, a wewnątrz muzeum ” największych bohaterów ” ?
  Trzeba godnie zakończyć budowę-koszmarek, która będzie obudową ” muzeum „…
  Gliński podpisując z nyczem pakt/ zaiste diabelski/ , zobowiązał się, że państwo/czyli my/, dofinansuje zakończenie budowy, ku uciesze gawiedzi oraz umiłowanego ” epidiaskopa” naszego.
  A tak na marginesie: Skąd oni wezmą takie wielkie owoce, co by je, na tej wyciskarce wyciskać? Bardziej przekonuje mnie głos tych, którzy mówią, że ta ” kopuła ” – to symbol! Symbol wyciskania mamony , z bezmyślnych owiec i baranów!
  Stanisław

  • Podobno jest w internecie zdjęcie, jak pan vice – ” płemiej ” – gliński, w stanie graniczącym z orgazmem – całuje rączki Nycza…Fuj!
   Może ktoś znalazł to zdjęcie?
   Stanisław

 3. @Stanisław : Wczoraj Kuba Wątły pastwił się nad Glińskim za to zdjęcie , ale nie wiem czy je pokazał bo tylko słuchałem.
  Wydaje mi się że może być gdzieś na stronach „Faktu” bo to chyba oni wykopali.
  Choć nie wykluczam fotomontażu .

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.