EXTRASY KULTURA&MEDIA

Czym nas znów nokautuje Janecki

Otóż teza mojego ulubionego na swój sposób redaktora Janeckiego jest taka, że „Wiadomości nokautują Fakty” Gdybym redaktora Janeckiego nie znał, to bym był autentycznie przerażony jego stanem zdrowia, ale ponieważ go znam, więc zachowuję spokój bo wiem, że wszystko jest w normie. Nawet peruka na swoim miejscu. W każdym razie, w nowym numerze gadzinowca „wSieci” ów Janecki poddał wnikliwej i druzgocącej analizie dwa wiodące serwisy informacyjne czyli wspomniane Wiadomości oraz Fakty.

I tak (mały tylko cytacik by was nie podkurwiać za bardzo):

„Tylko w bardzo niewielkim stopniu Fakty są programem informacyjnym, zaś Wiadomości w bardzo nielicznych materiałach nim nie są (…) Żaden materiał polityczny Faktów nie był przekazem zrównoważonym, gdy chodzi o przedstawienie racji stron, podczas gdy w Wiadomościach czasem głosów stron było aż za dużo, przez co niektóre się powtarzały“.

Nie wiem co ogląda redaktor Janecki i co przy okazji pali i wciąga, ale po mojemu ogląda zupełnie coś innego niż ja widzę. Być może to sprawa wrodzonej jego ekstrawagancji, a być może trefnego towaru. W każdym razie – gdyby trzymać się diagnozy owego pustaka – wychodzi na to, że Wiadomości TVP są „poważnym programem informacyjnym„ zaś na kompletnie przeciwległym biegunie leżą nieszczęsne i żałosne generalnie Fakty TVN, które nie są niczym innym, tylko niepoważnym „dziennikiem propagandowo-rozrywkowym„.

Można by się tu dalej znęcać nad Janeckim i drukującym go tygodnikiem Karnowskich, ale po co? Robiłem już to wielokrotnie, nie ma co się powtarzać.

» ZOBACZ RÓWNIEŻ :: W TVP manipulują, więc my wyjaśniamy

Dwie ogólne bardzo uwagi na koniec.

¤ Po pierwsze:

informacje w „w Sieci” są mniej więcej tak prawdziwe i szczere, jak szczere może być sumienie faszysty, i to na długo przed Norymbergą (potem nieco miękli). A to oznacza ni mniej ni więcej, że kłamca wystawia certyfikat uczciwości innemu kłamcy.

Może chłopców z prawicy to bawi, ale ludzi uczciwych i rozumnych, już nie bardzo. Zresztą nie bez przyczyny jakże często tygodnik ów zamiast wSieci nazywany jest wŚmieci, bo tylko do tego się nadaje.

Po drugie:

o ile mnie pamięć nie myli fanzin ów powstawał z założeniem, iż będzie to tygodnik polityczny, tymczasem prawie od początku widać, iż jest to zwyczajny magazyn satyryczny.

Teksty takie jak ten o przewodniej roli Wiadomości, tylko umacniają jego wysokie miejsce na rynku tandetnych niczym humor Wolskiego pism o zacięciu komediowym. Boki wprost zrywać, przy założeniu rzecz jasna, że kogoś taki sort humoru w ogóle bawi. Poza tym jak ktoś celnie zauważył, że z Karnowskich tacy są mniej więcej dziennikarze, jak nie przymierzając z Kempy prawnik a z Dudy prezydent.

A w ogóle wychodzi na to, że jako jeden z nielicznych ciągle oglądam Wiadomości, za co serdecznie was przepraszam, zaręczając, że nie robię tego dla przyjemności, tylko z czysto zawodowych powodów. O wybaczenie proszę!

5 komentarzy dotyczących “Czym nas znów nokautuje Janecki

 1. wujcio

  Najlepiej to odbierać przez pryzmat Haszkowskiego poczucia humoru. Sytuacja w Polsce daje nadzieję, że polskie komedie znowu będą zabawne. Wypatrujmy mesjasza, następcy Barei.

  Polubienie

 2. Rzeczywiście trudno skomentować ten tekst, bowiem od początku epoki Jancusia czycusia Kurskiego nie oglądam polskiej telewizji państwowej. Co więcej – ku swojemu zgorszeniu – od czasu do czasu wracam do Faktów, w epoce słusznie minionego tuskizmu przezywanego przeze mnie Fucktami. Dzisiaj tęsknię to poziomu Fucktów w polskiej telewizji państwowej. Kto by przypuszczał, że będzie gorzej, niż już było. Tak więc Fuckty są dzisiaj wiarygodniejsze od wŚmieci państwowego molocha RTV pod światłym przewodem Jancusia Czycusia Kurskiego. Ciemny lud już tego g… nie kupuje. Amen.
  PS.
  To dlatego PiS-mani wymyślili podatek dodatek do prądu, bo ludzie się wkurwili na „najlepszą” propagandę w świecie i zastrajkowali w kwestii abonamentu.

  Polubienie

 3. PARAFRAZA
  Ktoś ogląda, aby nie oglądać mógł ktoś.
  William Shakespeare

  Polubienie

 4. Prezydent Duda to dar od Boga”, a rządy PiS to zmartwychwstanie.
  Tak był sobie rzekł wczoraj [24 kwietnia anno 2016] w Hameryce [czy dostał się tam jako „członek” kupy rządowej?] szerzej nieznany niejaki pan elbląski biskup Wysocki do szerzej nieznanej z samodzielnego myślenia pani premierzycy.
  Jarosław PrezesZbawPolskie zapewne w tej arcypasterskiej paraleli kreuje skromny urząd Trójcy Świętej i zasiada we własnej Potrójnej Osobie koło Siebie jednocześnie w centrum, po prawicy i po lewicy?
  Komu jednak przypisze się rolę ulubionego [do czasu] przez Mesjasza apostoła Judasza?

  Polubienie

 5. Junona

  Przepraszać za oglądanie TVPISUnie ma potrzeby, ja Panu zwyczajnie współczuję; nie wiem zresztą, czy warto tak się poświęcać. Od 4 lat, od kiedy telewizor zepsuł się, zaraz po upływie okresu gwarancji, nie mam tego piekielnego urządzenia w domu i nie oglądam. Nie sądzę, abym coś traciła. Przekonałam się, że jeśli dzieje się coś naprawdę ważnego, to zawsze się skądś dowiem, najczęściej z radia tok fm lub od znajomych. Czasem z internetu.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: