Juliusz, kochanek Jezusa

paetz-160412-1000300
TOL Foto :: Abp Juliusz Paetz. Skompromitowany hierarcha, który wciąż bryluje na salonach.

icon-jesus-55No i się sypnęło. Mimo krętactw i wicia się, wyszło na jaw, że słynny kościelny zbok i deprawator biskup Paetz, poprowadzi jednak mszę (a w zasadzie jedną z wielu) z okazji obchodów 1050. rocznicy przyjęcia tak zwanego chrztu przez Polskę. Mnie to po pierwsze nie zaskakuje, bo kościół z zasady do – na przykład – opieki nad dziećmi wybiera pedofila a do wygłaszania kazań, rozgrzeszania i umoralniania przestępcę. Po drugie zaś, wszystko to razem zasadniczo i nieodwołalnie mi zwisa i luźno powiewa. Zarówno ów chrzest mi powiewa, jak i to, który to idiota i obleś, będzie te jasełka odczyniał. Natomiast piszę o tym (poza pławieniem się w rozkoszy walenia w kościelnych), bo nieco, ale tylko nieco, współczuję wiernym, zwłaszcza tym rozsądnym i porządnym, że muszą znosić tego typu upokorzenia.

Myślę sobie oto, że wielu owych porządnych wiernych, stoi oto przed koniecznością dokonania trudnego być może wyboru.

Czy szanując siebie i móc potem spojrzeć w lustro, absolutnie nie brać udziału w takiej hucpie, w tej wyjątkowej manifestacji arogancji, obłudy, bezczelności, hipokryzji i pychy, czy może, po raz kolejny zacisnąć zęby i ze spuszczoną głową na takiej mszy się mimo wszystko pojawić, bo to niby obowiązek.

Róbcie jak chcecie, ale wybierając wariant uczestnictwa, nie miejcie potem pretensji, że was również nazywają obłudnikami i hipokrytami i nie dziwcie się, że przy byle okazji się z was naśmiewają, drwią i pokazują palcami. I broń boże, nie da się tego co piszę podciągnąć pod obrazę uczuć religijnych, bo wskazywanie drani i piętnowanie drańskich zachowań nie podlega ocenie tego paragrafu.

» REKOMENDOWANE :: Tym pasterzom nie oddawajcie owieczek pod opiekę

I żeby nikt mi tu nie mówił, że nie wie o co chodzi, to przypominam, że ów pan Paetza w 2002 roku został oskarżony o długotrwałe seksualne molestowanie i wykorzystywanie poznańskich kleryków. Mówiąc po mojemu, pan biskup z lubością dymał tych kleryków na potęgę, a kiedy odmawiali, wylatywali na bruk. Duchowny broniąc się zaprzeczał, że to nie prawda, że to nie on a co najwyżej oni jego, ale pamietajmy, że wtedy, w tamtych latach, zaprzeczanie było naprawdę skuteczną metodą unikania odpowiedzialności przez księży.

Przyciśnięty do muru Paetz, szybko zrezygnował z pełnienia funkcji metropolity poznańskiego, licząc że sprawa przyschnie. Niestety, trafiła pod najwyższy watykański osąd, a – niechętnie bo niechętnie – zlecone jednak przez Wojtyłę śledztwo, go pogrążyło. Watykan wydał mu zakaz udzielania sakramentów święceń i bierzmowania, głoszenia kazań, konsekrowania kościołów i ołtarzy, a także przewodniczenia publicznym uroczystościom. No i co? No i chuj rzecz można. Nawet Wojtyłę w dupie ma nasz szanowny zarząd kościelnej mafii.

W sumie to szkoda, że Wesołowski przedwcześnie nam zszedł, bo był to znamienity syn kościoła o wielu pedofilskich osiągnięciach i byłby jak znalazł do koncelebrowania kolejnej milenijnej mszy. Kielich podawali by mu siedmioletni chłopcy w kusych komżach.

¤  ¤  ¤

ReadingLIST:: „Włoskie koszule najwyższej jakości, drogie markowe perfumy, a nawet gotówka. Takim prezentami obdarowywał młodych mężczyzn abp Juliusz Paetz, podczas suto zakrapianych alkoholem kolacji. A potem zachęcał do przytulania, całowania i odwiedzenia jego sypialni“ >>>

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

7 myśli w temacie “Juliusz, kochanek Jezusa

  1. W sumie to chyba najlepszy kandydat, który idealnie oddaje obraz polskiego Kościoła po ponad 1000 latach okupacji Polski przez watykańską mafię. Kościółkowi purpuraci idealnie zagrali na nosie wiernym. O aż taką perfidię bym ich nie podejrzewał. 😉

  2. a ten chooj odpowiada jeszcze że „jest u siebie” i będzie robił co mu się podoba. Skończona menda

  3. Albo wierny, albo porządny. Te przymiotniki idą w parze tylko w przypadku psów. A jasełka i akademie ku czci i z okazji stanowią kwintesencję mentalności i obyczajów skansenu nadwiślańskiego – najważniejszym momentem dziejów są tu gusła odczyniane nad półlegendarną nieciekawą figurą, a rządy sprawują stojące ponad prawem zboki i gwałciciele, które dzięki rzeczonym gusłom (i durnocie tutejszego plemienia) stały się tu udzielnymi książątkami. Nic dziwnego, że składają ofiary dziękczynne.

  4. de facto na tego dupka nie nałożono żadnych istotnych kar poza administracyjnymi. Jak będzie chciał to tę mszę poprowadzi i nikt poza papą nie może mu tego zakazać. Ale to są skutki zaniedbań sprzed lat. To tez wina Wojtyły który niby zlecił śledztwo ale tez robił wszystko aby kumpel za bardzo nie ucierpiał, aby nie odczuł żadnej kary. Wojtyła i jego otoczenie sprawne było w tuszowaniu wszelkich kościelnych zboczeń, więc sytuacja Paetza i dzisiejsza jego buta nie powinna dziwić.

  5. Najnowsze wieści są takie, że Franek po przyjacielsku poradził Julkowi stulić dziób i nie wychylać się z własnej lepianki.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.