Wielkie święto!

Jak powiedział parę godzin temu jeden wielki biskup: „Mamy dziś wielkie święto, 11 lat temu odszedł od nas nasz rodak Jan Paweł II”. Naprawdę tak pojechał. Szkoda, że nie dodał: ”Cieszmy się!”. Oczywiście księże biskupie, że się cieszymy, jeśli taka wasza wola i jeśli tak wypada. Mnie tam wsio ryba. Acz mam wrażenie, że mimo apelu, smutno tak jakoś świętujemy. Żadnego koncertu papieskiej poezji śpiewanej, żadnego publicznie na rynku (najlepiej krakowskim) wystawionego dramatu – a szkoda, bo to przecież nasz polski prawie że Szekspir, tylko w dłużej sukience – zero radości i optymizmu, tylko smutna pokutna celebra. A przecież gość trafił do domu pana, do tego lepszego świata, do tego lepszego z żyć, gdzie jeszcze więcej dobrego dla nas będzie mógł zrobić, choć na razie – zdaje się – leni się na całego. Bo zamiast lepiej jest kurwa coraz gorzej. Ale bądźmy przy nadziei.

Niestety, nie popisał się rząd dobrej zmiany.

Rząd dobrej zmiany jest raczej rządem dobrej zamiany, bo zamiast cześć należną Karolowi oddać, od miesięcy kombinuje jak świętego Wojtyłę zamienić na jeszcze świętszego (wkrótce) Kaczyńskiego. Nie po to PiS ma pełnię władzy, żeby Leszek po tym niebie nieświętym się wałęsał. I w związku z tym ta rocznica będzie celebrowana z full wypasem. Wyjące syreny, przymusowe zatrzymanie ruchu, marsze, pochodnie, telewizyjne transmisje, żołnierze na baczność, pisiaki na baczność, zamówione i opłacone płaczki, tablice, pomniki, kwiaty i szarfy plus może kukła żyda spalona na rynku, żeby ładną klamrą całość spiąć. Bo ma być patriotycznie.

Tak oto będziemy świętować odejście naprawdę Wielkiego Polaka. Karol przy Leszku to co najwyżej dozorca.

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

5 myśli w temacie “Wielkie święto!

 1. Myślę, że śmiało można przyjąć nową jednostkę skretynienia – jako : 1 biskup:)
  Ten co to powiedział, oscyluje w granicach: ośmiu biskupów! W skali:
  1 do 10.
  Stanisław

 2. Pingback: i co ? | komp13
 3. Wielce Szanowny Jahu – Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!! Sic transit gloria mundi – tak przemija chwała (tego) świata – jak powiadali starożytni Rzymianie.Wystarczyło trochę ponad 10 lat aby cała „gloria” poszła w zapomnienie. A przecież JP II powinien dawać jakieś „znaki” – jak mu tam się wiedzie i co dalej poczynać. Już tam nie mówię aby się objawiał osobiście, ale przynajmniej via satelita, albo choćby w internecie – gdzie miliony internautów.

  1. Oj…oj… oj… Panie Sobie. Naczepliwy Pan jak nie przymierzając jakiś prezydĘty donoszący na własny kraj za Wielką Wodą. Przecież wiadoma Panu [wielką literą piszę osobiście o Panu, anie o panie] osoba ciągle znaki daje… Zabroniono nierolnikom obrotu ziemią, a KK może nią obracać. Czy to ie znak? Choć bogiem a Prawdą Ziemia jako płaska i tak się nie obraca, chyba że KK postanowi inaczej… Zabroniło się skrobanek, a KK skrobie jak i co może – byle do siebie. Czy to nie znak? W tym roku Zmartwychwstanie wypadło nie dość, że na Wielkanoc, to jeszcze w niedzielę. Toż to też ZNAK! Zaprawdę – Cieszmy się!

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.