POLITYKA

Jest tak bezpiecznie, że aż dreszcze mnie przechodzą

Wybitni specjaliści od bezpieczeństwa, bardzo wybitni, bo historyk skazaniec, oraz drugi historyk na razie jeszcze bez wyroku, doskonale wiedzą co zrobić, żeby wszyscy inni czuli się bezpiecznie. Od razu dodajmy, że zasadniczo chodzi tylko o poczucie bezpieczeństwa zwolenników i wyborców PiSu, bo wszyscy pozostali pod rządami PiS bezpiecznie nie będą czuli się nigdy.

Chodzi o to że: policja plus pięćdziesiąt innych służb, będą mogli ci teraz obywatelu, przetrząsnąć chałupę obojętnie kiedy, przez całą dobę non stop. Mogą cię też wsadzić za co chcą i kiedy chcą, w zależności od fantazji lub poczucia humoru. I nie próbuj udowadniać, że nie jesteś groźnym terrorystą, bo to nie ty tylko oni zdecydują kim jesteś. Jeśli będą mieli taki kaprys, to będziesz terrorystą, nawet jeśli byłbyś ślepy, głuchy i nie miał obu nóg. Ale dwaj historycy proponują też inne, nie mniej perwersyjne działania.

I tak cudzoziemcy, którzy stanowić będą zagrożenie (pojecie niezdefiniowane, interpretacja całkowicie dowolna), będą natychmiast wydalani z Polski, w praktyce bez możliwości odwołania się od decyzji. Uwaga, istnieje prawdopodobieństwo, że status cudzoziemca uzyskają wszyscy dotychczasowi Polacy gorszego sortu. To model ćwiczony z powodzeniem w 1968 roku.

Czasowego można będzie też zamykać granice, przy czym pojęcie „czasowo” jest również niezdefiniowane i wyjątkowo nieprecyzyjne. Błaszczak z Kamińskim. będą mogli zawieszać również wszelkie imprezy masowe, kiedy tylko będą mielina to ochotę. Oczywiście będą musieli mieć powód, ale czyż taki KOD na przykład, to nie jest przypadkiem podejrzana struktura terrorystyczna godząca w bezpieczeństwo Polski i jej szczęśliwych obywateli?

Po mojemu jest! Panie Kijowski, zaraz będzie po zawodach. Ostrzegam! Koniec też z kartami telefonicznymi no-name. Kupujesz pre-paid, pokazuj dowód. My cie spiszemy, zważymy, obfotografujemy, a ty potem dzwoń sobie gdzie chcesz i do kogo chcesz. I tak wszystko podsłuchamy.

I rzecz najważniejsza. Na prośbę władz kościelnych wprowadzono też zapis, że podobna jak w przypadku pre-paid procedurę zastosuje się również przy zakupie prezerwatyw. Ja na sama myśl o tych regulacjach czuje się bezpiecznie. Nawet ze szczęścia ciarki po plecach zaczynają mi latać.

%d blogerów lubi to: