Góralu wracaj do hal!

No, jest to jakieś wydarzenie. Po niemal ćwierć wieku odsiadki, na warunkowe zwolnienie wychodzi jeden z najbardziej znanych Polaków, kto wie czy nie przyszły bohater tłumów nad Wisłą. To Janusz Waluś, góral z Podhala, który w RPA zamordowała lewicowego polityka Chrisa Haniego. Janusz Waluś do RPA uciekł tuż przed stanem wojennym i jak to na górala przystało,  szybko zwąchał się ze skrajną, nacjonalistyczną prawicą. W roku 1993 z zimną krwią zastrzelił wspomnianego Haniego, drugiego co do popularności polityka RPA. Najpopularniejszym tamtejszym politykiem był niezmiennie Nelson Mandela, którego zresztą Podhalanin Waluś również planował zgładzić, tylko nie zdążył. Hani nie dość, że był lewicowcem, a nawet komunistą, to na dodatek był jeszcze czarny, co dla Walusia stanowiło dodatkowy argument, by „czym prędzej uwolnić świat od lewackiej, czarnej zarazy”. Morderstwo Haniego miało też w zamyśle (Waluś był w zmowie z rasistowskimi politykami), wywołać wojnę rasową a tym samym powstrzymać przybierający na sile proces znoszenia apartheidu.

::REKOMENDOWANE — Wandy nie chcieli! Hańba!

Do zamieszek rzeczywiście doszło, ale w konsekwencji przyspieszyły one tylko wybory i procesy demokratyzacji życia politycznego. Naszego rodaka (spadkobiercę tradycji „Ognia”, który równie zaciekle i bezwzględnie tępił lewaków i komunistów), skazano na stryczek, acz potem zamieniono to na dożywotnią odsiadkę. Przez wszystkie lata konsekwentnie odmawiano mu warunkowego zwolnienia, jednak parę dni temu zupełnie niespodziewanie sędzia z Pretorii nakazał Walusia wypuścić. Z faktem owym nie może się pogodzić rodzina zamordowanego Haniego i grozi, że będzie się od decyzji sędziego odwoływać.

Upatruję w tym wielką szansę dla Prawdziwych Polaków.

Rodacy, patrioci i inna wyszukana narodowa swołoczy, macie swoje pięć minut, pokażcie co potraficie, ratujcie Walusia, załatwcie mu azyl w jego prawdziwej, teraz już wolnej Ojczyźnie. Polska i polski naród nie może pozwolić sobie na to, aby jej najlepsi synowie, walczący ze złem i złymi ludźmi, za swe bohaterskie czyny resztę swego życia spędzili w murzyńskim pierdlu. Obywatele i Obywatelki, przygarnijcie Walusia! To wasz współczesny Żołnierz Wyklęty, więc na pomniki się nadaje, nawet za życia. Prezydencie, my patrioci, czekamy na honorowe obywatelstwo dla bohatera.

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

Jedna myśl w temacie “Góralu wracaj do hal!

  1. Jak to jest? Ciemny [jak to góral] biały morduje czarnego czerwonego, nasi czarni milczą…
    – Panie pułkowniku Kuklinowski! Na dudach grają!!! A ty nie wstajesz?

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.