POLITYKA

Typuję cel kolejnego nalotu IPN

Po wczorajszym wieczorowo-nocnym najściu na dom Jaruzelskiego, czas na poważne przemyślenie swojej sytuacji winien sobie z pewnością dać Lech Wałęsa. Co prawda Wałęsy nie ma na słynnej już liście „21”, obejmującej najważniejszych peerelowskich aparatczyków, ale nie ma go tam tylko dlatego, że nie był peerelowskim aparatczykiem. Wszystko inne przemawia na jego niekorzyść. Po mojemu jest tylko kwestią czasu, i to krótkiego, jak ipeenowskie szwadrony teczkowe wlezą z butami do jego domu. Na logikę podstawy by były, no bo jeśli prawdą jest, że Wałek będąc prezydentem hurtowo ściągał (via Milczanowski) do swojego biura swoje własne teczki, to te teczki teoretycznie gdzieś muszą być. Oczywiście  mogły zostać zniszczone, ale mogły też ocaleć. Leżą sobie teraz spokojnie jeszcze w wałęsowej piwnicy, albo w starej szafie gdańskiej w przedpokoju.

Jednym słowem pewności co do ich losu nie ma, ale tym bardziej pilnie trzeba by to sprawdzić, póki IPN jest jeszcze w cugu, a opinia publiczna otwarta na pozytywny przekaz. Jest klimat do tego typu ekscesów i klimat należy wykorzystać.

Sprawa jest poważna również dlatego, że – jak wiecie i się domyślacie – na niczym na razie spełzły kolejne próby odnalezienia teczek na Kaczora. Nie było ich u Kiszczaka, nie było u Jaruzela, może więc kolejny strzał będzie celny? Kto jak kto, ale właśnie Wałek miał kilka powodów,  by teczki te zbunkrować  i trzymać Kaczora za jego kaczy kuper lub za kacze jaja. Przygotujcie się więc na kolejne sensacyjne znaleziska.

1 komentarz dotyczący “Typuję cel kolejnego nalotu IPN

  1. To że Wałęsa to ,,Bolek ” jest pewne jak i to , że Jaruzelski był ,,Wolskim ” …Ale z jakiej racji ,,Balbina ” chce na siłę z ,,niemoty ” jakim był jego brat , zrobić z niego w zastępstwie Wałęsy , bohatera narodowego ? Polska historia i tak od początku zasrana jest wątpliwej jakości bohaterami o agenturalnej przeszłości jak chociażby ten z ,,Kasztanki ” czy od powstania Warszawskiego i wielu innych łobuzów przeklętych . A kogo będzie jutro trzepał Kaczyński i jego psy ? Osobiście zacząłbym od Michnika , Urbana i innych , nie wspominając Kwaśniewskiego , Millera i wszystkie te mendy okrągłostołowe .

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: