archiwalne

Geniusz z broszką w zbyt ciasnej spódnicy

Upór z jakim prawicowe i pisowskie media próbują zrobić z Szydło kogoś innego, niż jest w rzeczywistości, budzi uznanie. Ulubiona metoda to konfabulacja i przypisywanie jej  cech, których ta najpewniej nie ma i nigdy nie miała. Tylko po co to wszystko? 

Doskonale koledzy pisiaki wiecie, że ta wasza Beata, to atrapa, makatka na ścianę i popychało, oraz wiecie również, że z tego kawałka szkiełka niewiele da się zrobić. Nawet Żyd Abraham Mojzesovicz, najznakomitszy jubiler z Amsterdamu, nie zrobi z tego szkiełka diamentu. No fuckin’ way! 

Ale jak czytam prasowe prawicowe wypociny, to odnoszę wrażenie, że pani Beata Szydło, to geniusz i postać wielkiego formatu, że Europa w zachwycie przed nią chyli czoła, bo od lat nie widziała tak wielkiego i tak charyzmatycznego przywódcy. No, taki mniej więcej portret wyłania się z tych brukowców i gadzinówek.

Wystarczy choćby po samych tytułach polecieć. Pamietajmy, że dobre tytuły to klucz do sukcesu,  gdyż przeciętny i liczny w swej szarej masie pis-elektorat, nic poza tytułami nie jest w stanie przeczytać i niewiele więcej zrozumieć. I tak czytam:

„Szydło głównym rozgrywającym na unijnym szczycie”, albo też „Premier Szydło zgasiła dziennikarza za zakupy w lumpeksie”, albo też „Mamy polityka światowego formatu. Europa zachwycona skutecznością i politycznym kunsztem premier Beaty Szydło”. Lub jeszcze na koniec: „Szydło powstrzyma Brexit. Rozpoczyna się szczyt”. No, zawrót głowy od sukcesów. Tak dobrych dowcipów, nawet Pietrzak za najlepszych komunistycznych swoich lat nie serwował!

Spójrzmy więc prawdzie w oczy – mamy geniusza! Może to być nawet nasz towar eksportowy, więc postuluję, aby czym prędzej ten towar sprzedać, póki można za ów geniusz jakąś sensowną kasę dostać. Za chwilę się połapią i będzie kłopot.

Autentycznie się bawię, kiedy to dowiaduję się, że mamy oto – uwaga, to autentycznie określenie – nowego Kopernika, Kopernika polityki, który po raz kolejny wstrzyma dla nas słońce i ruszy ziemię, acz błagam niechaj eksperymentuje z tym słońcem w Warszawie, w wilii Kaczyńskiego, nie zaś na europejskich parkietach. No i niech się nie poparzy!

Niestety zła wiadomość jest taka, że geniuszu premier Beaty Szydło jakoś dziwnym trafem nie zauważyły zagraniczne media, choć – przyznać trzeba – zauważyły i opisały ze szczegółami grubą smycz, a w zasadzie postronek, na jakim ta pani chodzi, oraz pochwaliły sposób w jaki aportuje Kaczyńskiemu. Nawet w kagańcu! Czyli jednak rzuciła się w oczy, acz niekoniecznie w sposób o jaki nam chodziło.

Więc jeśli jakaś tam Gazeta Wolska czy coś w tym rodzaju,  pisze o Europie zachwyconej „skutecznością i politycznym kunsztem premier Beaty Szydło”, to najprawdopodobniej chodzi o bar Europa w Brzeszczach, gdzie przyszła premier za młodych lat terminowała. (r)

22 komentarze dotyczące “Geniusz z broszką w zbyt ciasnej spódnicy

 1. Brzeszcze puściła z torbami , męża ubiera w ..Lumpeksie ” broszką zasłania głupotę …taką normalną , wsiową . Nie wiem dlaczego , ale jakoś nie pasują mi kobiety na wysokich urzędach , może dlatego że raczej kobietę widzę jako matkę , żonę , kochankę…coś co trzeba ochraniać i pomagać , a w żadnym wypadku się jej bać . Kobieta nigdy nie zaimponuje mężczyźnie siłą , czy umiejętną strategią . W Polsce jeszcze żadna premier , czy minister kobieta , nie sprawdziła się a wręcz przeciwnie …Suchocka powinna stanąć przed Trybunałem za wprowadzenie Konkordatu , o Kopacz raczej nie ma co wspominać , a Szydło …już dawno mi zbrzydło .

  Polubienie

 2. Byłem już świadkiem enuncjacji w rodzaju: To żelazna dama polskiej polityki! No cóż, współczuję w taki razie jej staremu, bo to chyba oznacza, że łechtaczkę też ma ze stali.

  Polubienie

 3. Junona

  @hal, to jest poniżej poziomu. To jest seksizm, postrzeganie roli zawodowej przez płeć. Czy o Dudzie, Ziobrze, innych dżentelmenach, ktoś wypowiada się w taki sposób? Jeśli się pisze, że du*a, nie duda, to nikt nie dopowiada, że współczuje jego żonie, że taki dupowaty w łóżku. Albo, że współczuje się pani Ziobrowej, że taki hitlerowiec w domu. Po pierwsze, nie ma to nic do rzeczy, po drugie, na ogół jest odwrotnie. Znam osobiście panią prezes banku, która w domu, wracającemu z byle jakiej pracy mężowi, zakłada kapciuszki na nogi. Kompensacja. Dlaczego Pan miesza te dwa porządki ?
  @Andrea Calabrone, zmaskulinizowany świat przynosił do tej pory światu samo zło, zbrojenia, wojny, rzezie, inkwizycje, kolonizacje, ludobójstwa. Wojsko, kościół, wszelkie struktury opresyjne to wytwór męski. Testosteron. Jeśli więc cały czas robi się to samo i tak samo i oczekuje za każdym razem innego rezultatu – to jak to nazwać ? Może pora zmienić coś, aby doczekać wreszcie innego skutku.
  Przykłady kobiet podane przez Pana, to kobiety słabe, marionetki w rękach facetów, którzy tyle nabroili, że sami doszli do wniosku, że szans nie mają. A durne baby uwierzyły w swoją wielkość. A co Pan powie o Lady Thatcher, Christine Lagarde, Indirze Ghandi czy setkach innych, na większych i mniejszych stołkach ? Są kobiety wielkie duchem, silne, mają autorytet z odwagi i mądrości. Silny i mądry mężczyzna potrafi wielbić taką kobietę, ba, być dumny z tego, że są razem. Ale to wyjątki. Na ogół mądre i zdolne kobiety prywatnie mają przesrane, gdyż większość mężczyzn nie umie pogodzić się z tym, że nie są dla kobiety herosem. Kiedy ten heros umiera, kobieta, o której on myślał, że nie potrafi przejść na drugą stronę ulicy bez jego wskazówek i wsparcia, rozwija skrzydła i świetnie sobie radzi. Ale on tego nie widzi. A jeśli naprawdę była leliją, to nic straconego, znajdzie się natychmiast następny heros.

  Polubienie

  • ewa z mazur

   cóż, w każdej regule są wyjatki. to one własnie potwierdzają reguę droga pani. te kobiety, które pani wymieniła znajduje sie tak często jak prawdziwe perły w naturalnych, nie hodowlanych ślmakakach.

   Polubienie

 4. Jądruś

  Nigdy nie byłem za PIS-em, ale staram się doszukać pozytywów w aktualnych działaniach. Za co Szydło tak obrywa u Ciebie, Jahu? Za same rozsądne decyzje, odwagę w działaniu i pójście w jedyną dobrą stronę? Co zrobiła PO, a poprzednio UW przez lata swoich rządów? Zgnoiła Polskę dossczętnie, a jej bojówkarze dziś latają dupami wobec możliwości ujawnienia przekrętów i utraty koryta? Słabisz mnie broniąc Żydów (nic do nich jako ludzi nie mam, ale tych, którzy z premedytacją wpędzają kraj w tarapaty – powiesiłbym za jaja). Zastanów się Waść, bo chyba się trochę zagalopowałeś. 😦

  Polubienie

  • Stanisław

   Z Twojej wypowiedzi wynika, że JESTEŚ niewolnikiem kłamliwej, pisowskiej propagandy:) Jakie ” rozsądne ” decyzje podjęła Szydło? W/g mnie – żadne! To kaczka zarządza tym burdelem:)
   Twoja opinia o Żydach – jest odrażająca! Nacjonalistyczno-antysemicka!
   Stanisław

   Polubienie

  • A jakie niby są te „aktualne pozytywy”? Takie same jak byłe negatywy. Szydło i odważne oraz rozsądne decyzje? Wskaż jakąś jedna mającą ręce i nogi. Poza tym to nie Szydło podejmuje decyzje, ona jedynie gorliwie i bezrefleksyjnie wypełnia a decyzje innych. Nie mam też ani krzty poczucia że poprzednia ekipa „zgniła Polskę”, Owszem w sensie moralnym nie zawsze było różowo, ale gnojenie Polski i Polaków to dopiero się zaczyna. Obyś nie poczuł tego na własnej dupie. Bronię Żydów mówisz. A jako Żyd to kogo mam bronić? Arabów? Pozdrawiam

   Polubienie

  • @Jądruś: zostaw Żydów w spokoju. To, że wierzysz w spiskowe teorie na ich temat, to Twoja sprawa – tylko nie pisz proszę, że „nigdy nie byłeś za PiSem”, bo sam dobrze wiesz, że to kłamstwo.

   Polubienie

 5. @Jądruś: a pisanie, jakoby to Żydzi wpędzali kraj w tarapaty, jest poniżej wszelkiej krytyki. Jaką masz ksywkę na niezależnej?

  Polubienie

 6. Największą i nieprzebaczalną winą ŻYDÓW jest stworzenie chrześcijaństwa – wiary w żydowskiego boga, jego żydowskiego syna z żydowskiej matki, żydowskich apostołów i żydowskie ewangelie… I to wszystko podlane obficie sosem antyżydowskim. CO za paranoiczna parodia [lub parodyjna paranoja]…

  Polubienie

  • nihilista

   ale przecież judaizm jest gorszy nawet od chrześcijaństwa. nie dziwię się, że wszyscy tak gnoją Żydów skoro sam Bóg ich gnoił w Starym Testamencie. w ogóle zejdźmy z tego tematu, bo religia to we wszystkich przejawach masochizm. tak samo jak pisowska wizja Polski uciemiężonej przez złych Żydów, masonów i złe demony. pis stworzyło jakąś własną religię już i cała historia jest tam odbita w krzywym zwierciadle

   Polubienie

 7. Jądruś

  Ludzie kochani! Czy Wy nie widzicie, co po Okrągłym Stole wyprawia się z Polską? Jak ordynarnie wyprowadzane są pieniądze z kraju? I kto to robi? Krasnoludki? Od lewej do prawej strony polskiej polityki rozsypały się jarmułki i systematycznie niszczą Polskę. To chyba jasne, że od zarania dziejów jesteśmy Słowianami i naszymi przyjaciółmi są jedynie Słowianie. Po jasną cholerę oglądamy się na Zachód robiący na nas od początku kupę? Powtarzam Wam jeszcze raz: NIGDY NIE BYŁEM ZWOLENNIKIEM PIS-u (na wszelki wypadek dużymi literami). A pozytywy? Chociażby to, że stawiamy się po raz pierwszy zakłamanej UE, która doi wszystkie kraje członkowskie, a Polskę szczególnie (stąd tyle szczekania na nasz temat, bo nagle ryjki zaczynają być odsuwane od koryta). Do żadnej partii nie należę, a kiedyś sympatyzowałem za lewicą, bo po prostu była najbliżej zwykłych ludzi. Teraz za sprawą Millera dała niewybaczalnie dupy. Na żadne wybory nie chodziłem i nie pójdę, bo szystkie bez wyjątku są skręcane. Niezależna razem z rumuńskim poplecznikiem Balcerowicza czyli Swetru (obaj Żydzi) nisko mi zwisa. Jeżeli jesteście tak bardzo za PO – odkrywacie się bez reszty i chyba szkoda czasu na dalszą dyskusję. A gnojenie polski przez Żydów już dawno odczuwam i nie tylko ja na własnej dupie. Nie dziwię się, Jahu, że mówisz to z taką wściekłością. Byc może Tobie tę sytuację łatwiej znieść. Czytałem, że Żydom bardzo podoba się nasz region i dążą do zajęcia go. Czy im się to przypadkiem pomału nie udaje? Boli Cię to, że rządzi Kaczyński? A przedtem kto rządził? Może Kopaczowa?

  Polubienie

 8. To już ogromna przesada. Nie mam nic wspólnego z PiS-em, nie podoba mi się ich polityka. Jednak największym chamstwem jest ten artykuł i to co wypisujecie o polskiej premier. Widać w męskim świecie politycznym, nie ma miejsca na kobiety w rządzie.Najgorsze jest to, że męska strona społeczeństwa i niewykształcone i mało inteligentne kobiety wypisują takie bzdury. Premier Szydło jest polskim premierem i należy się jej szacunek. Choć jej współczuję współpracy z niektórymi mężczyznami a zwłaszcza z Kaczyńskim.

  Polubienie

  • Nie mamy nic (my redakcja, ja Revelstein) przeciwko kobietom, nawet jak są premierami. Będziemy jednak kpić że wszystkich kobiet (choć nie tylko i nie zawsze), które są premierami lub udają ze nimi są, i które sie totalnie kompromitują chodząc na krótkiej smyczy zbzikowanego fiutka, udając że nic się nie stało. Dla czegoś takiego szacunku nie mamy.

   Polubienie

 9. Jądruś

  Każdy premier czy prezydent chodzi na czyjejś smyczy. Ciekawy jestem bardzo, czy masz Jahu szacunek do Makreli? Jedynie Adenauer nie był przed objęciem urzędu na dywaniku u Bilderbergów. Wszyscy premierzy i premierowe chodzili i będą chodzić na smyczy zbzikowanych palantów mających więcej kasy od innych i dyktujących warunki. Doskonale wiesz, kto rządzi światem i jaki mu przyświeca cel. Dla mnie Jaruś jest takim samym cwaniakiem z tą różnicą, że dla Rotszyldów jest tylko zwykłym gołodupcem. Najwyższy już czas odseparować się od grabieżczej UE (na pewno wiesz, kto ją stworzył i po co, tylko na ten temat jakoś nic nie mówisz). Do piszącego z UK: tabletek nie biorę żadnych, a w Moskwie niestety nigdy nie byłem, chociaż nad tym ubolewam. 😦

  Polubienie

 10. Jądruś

  Nie podoba mi się, że kasujesz moje wpisy. Tu już totalnie, Jahu, przegiąłeś. Jestem zniesmaczony do cna i z wielkim ubolewaniem wycofuję się z Twojego podwórka. Oceniałem Cię znacznie wyżej.

  Polubienie

  • Pomijając drobny taki oto szczegół że mam prawo kasować co mi się podoba, kiedy mi się podoba i komu mi się podoba, to dla porządku, proszę przypomnij mi co ja takiego tobie skasowałem, bo nie kojarzę…?

   Polubienie

 11. laudate44

  Po odejściu Jądrusia Autor bloga z pewnością sobie przez chwilę popłacze rzewnymi łzami. A potem mu przejdzie 🙂

  Polubienie

 12. ~Mariusz

  Co za stronniczy blog. Dobrze, że trafiem tutaj przypadkiem. Nie zamierzam wracać

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: