Żeby Polska była Polską, czyli jak towarzysz z towarzyszem

Wprost doczekać się nie mogę premiery nowego programu w nowej i odzyskanej już całkowicie Telewizji Narodowej. Program to ma być satyryczny, a firmować go będzie nie byle kto. Tuzy i ikony niezależnej (teraz już zależnej) myśli humorystycznej, panowie Jan „Żebypolska“ Pietrzak, oraz Marcin Wolski. Ich sceniczne doświadczenie, oraz niskie swego czasu numery legitymacji PZPR, gwarantują przednią rozrywkę dla wszystkich niezbyt nachalnie inteligentnych. Zapowiada się więc, że będziemy przed telewizorami wprost tarzać się ze śmiechu, a będą pewnie tacy, którzy zapłacą za to śmiercią. Ale co tam,  umrzeć ze śmiechu w słusznej sprawie, to naprawdę przyjemna i godna śmierć. Tym bardziej, że dowcip będzie jak to u Pietrzaka i Wolskiego, wyrafinowanie dosadny, pozbawiony wszelkiej subtelności i inteligentnie płaski. To z kolei gwarantuje, zdrowy nasz śmiech patriotyczny i katolicki, a nie jakiś ordynarny, lewacki rechot.

W każdym razie czekam na to wydarzenie z niecierpliwością, tym bardziej, że program ma wystartować już z początkiem marca w TVP Info. Czyli tuż, tuż…

Wedle informacji nadchodzących z TVN Woronicza (nie mylić z TVN Augustówka), będziemy mieli przyjemność obcowania z tym kabaretem od poniedziałku do soboty zawsze w godzinach 21.50 – 22.35.

Nie jest jeszcze znany, a w zasadzie zatwierdzony tytuł, nie mniej największe ponoć szanse ma „Żeby Polska była Polską, czyli jak towarzysz z towarzyszem“.

Tak oto ustawili się i gniazdko sobie uwili, pieszczoszki dawnego reżimu. Jedyne co różni te czasy, to fakt iż kiedyś pan Pietrzak z panem Wolskim mieli przyzwolenie władzy, żeby szydzić z tej władzy, z gwarancją, że im włos ze łba nie spadnie. Teraz mają pozwolenie, a nawet rozkaz od władzy, by do woli szydzić z opozycji, bez gwarancji jednak zachowania włosów.

A na marginesie warto dodać, że trwają poszukiwania chętnych do prowadzenia reaktywujących się z wiosną programów Teleranek, Pora na Telesfora, Tele-Echo, oraz Piątek z Pankracym.

Wedle plotek, do prowadzenia tego ostatniego programu, aplikuje słynny z urody i bolszewickiej czujności Jerzy Targalski (foto), który będzie jednocześnie i Pankracym i panem Zygmuntem. Wszystkich śmiertelnie zachwyconych pomysłem, bardzo proszę o niepodcinanie sobie żył.

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

4 myśli w temacie “Żeby Polska była Polską, czyli jak towarzysz z towarzyszem

 1. Jest doskonały pomysł na całkowite Udupienie zakusów telewizji Kurskiego! NIE OGLĄDAĆ!
  Jeśli na tych swoich sprytnych urządzeniach wykryją, że ” oglądalność ” tej jednostronnej propagandy oscyluje wokół zera, zmienią front! reklamodawcy znikną, zniknie kurski i jego firma!
  Proste? Niestety – to co najprostsze, dla otumanionego narodu – najtrudniejsze!
  W ogóle: jak można dobrowolnie oglądać Pietrzaka i Wolskiego? Nie posiadamy już odrobiny dobrego gustu? Wolski wprawdzie ma aktualnie – modne i trendy- nazwisko, ale żeby go jeszcze oglądać? Wstyd i obciach!
  Stanisław

 2. urwał!!! nie przy jedzeniu!!! przez to foto wyplułem orzeszka (bo właśnie jadłem)
  napisz u góry wpisu: „materiał gastrycznie trudny”.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.