archiwum kawałków dawnych

Portret zaangażowanego pisowca bardzo ideowego

Nie wiem czy zauważyliście, ale kwintesencją rasowego pisowca jest z reguły kompletny matoł i wyjątkowy cham, na dodatek jeszcze infantylny i obleśny katol. Niczym Jaworski jeden z drugim. No tak to się jakoś składa i tak to wynika z moich obserwacji. Jeśli ktoś do tego wzoru nie pasuje, to znaczy że nie jest rasowym pisowcem, a w PiSie jest przez kompletną pomyłkę i przypadek.

Aby obrazowo przedstawić zjawisko, tak byście zrozumieli o czym a w zasadzie o kim mówię, gdy myślę o elemencie pisbiomasy, posłużę się przykładem mojego sąsiada, może nie najbliższego, bo parę domów dalej, ale jednak o rzut kamieniem.

On nie wie, że o nim teraz piszę, więc żyję w nadziei, że mnie nie spali dzisiejszej nocy tylko trochę później.

W każdym razie ów sąsiad mój, to zagorzały fan Prezesa, żelazny elektorat podwójnie hartowany, czyli wręcz chirurgiczna stal PiS, a na dodatek, gdyby mógł, to dałby Prezesowi wszystko co ma najlepsze, łącznie z dziurą w dupie (a tę ma nie od parady).

On jest tym pierwszym człowiekiem na osiedlu, który najżarliwiej modli się w kościele, nosi zawsze baldachim i klęczy w pierwszym szeregu i jedyne czego najpewniej żałuje to tego, że ma dorosłe dzieci, których ksiądz nie chce już molestować. Bo mieć dzieci molestowane przez księdza, to nie byle co, to honor, zaszczyt i wyróżnienie.

On też, najgłośniej jak potrafi krzyczy o ruinie, o bezczelnym rozkradaniu Polski przez PO, o złodziejach i bandytach, którzy tuczą się na biedzie innych i jego samego osobiście amen. Jednocześnie wystawił dom wielkości Tesco i jeździ BMW X5 wcale nie ze szrotu. Swój życiowy komfort zawdzięcza: przekrętom na paliwie (bo to zapomniałem dodać biznesmen jest z niego), obracaniu fałszywymi fakturami, sztucznemu zawyżaniu kosztów, unikaniu opodatkowania, ustawianiu lokalnych przetargów… reszty grzechów nie znam, wymieniam tylko te, o których szepce ulica.

Tak, wedle niego to państwo nieustanie go okrada i nawet nie stać go już na kaszankę a co dopiero na ośmiorniczki, których by spróbował, ale się brzydzi.

I dobrze, że Prezes Polskę wreszcie przejął, bo tak dalej żyć nie można i z tym złodziejstwem najwyższa pora skończyć. I teraz odchodzą wreszcie Tamci Skompromitowani a przychodzą Nasi Uczciwi, którzy sprawią, że mój sąsiad, uczciwy i bogobojny jak podkreśla Polak i pisowiec, nadal będzie lody kręcił tak jak kręcił i nadal będzie rżnął na podatkach. Nadal też po katolicku będzie rżnął kurwy w pobliskim M., pospołu zresztą z burmistrzem (też PiS) i kierownikiem gminnego ośrodka kultury.

W każdym razie podsumowując, mój sąsiad Kazimierz, jest dla mnie takim właśnie wzorem z Sevres pisowca ideowego i nie chodzi o to, co ma a czego jeszcze się nie dorobił, tylko generalnie chodzi o pewien sznyt, styl i zachowanie. Bo jeden ma BMW a drugi nie ma nic, ale łączą ich, tych pisowców, jakże wzniosłe idee. (R)

10 komentarzy dotyczących “Portret zaangażowanego pisowca bardzo ideowego

 1. Sąsiad jest jak mój były pracodawca, zatrudniający ludzi na czarno, wspomagający czarnych przy każdej możliwej okazji. Ot… pisia moralność…

  Polubienie

 2. Barbro

  Zdaje sie, ze tylko satyra moze ICH zalatwic. To moze byc dlugi marsz.

  Polubienie

 3. Taki pisior/rka to standard. Pobożny złodziej lub kurwa z Wojtyłą na ustach i mentalnością Rydzyka, a jeśli któreś nie kradnie lub nie kurwi się, to tylko dla tego, że już za stare albo niedorozwinięte. Wszyscy, gremialnie, to posiadacze mord, nie twarzy… można by tak dalej, ale kij im w oko i paczkę żyletek luzem…

  Polubienie

 4. Rewela!!! Wspanial charakterystyka pismana : KURWA I ZLODZIEJ.

  Polubienie

 5. Najgorsze jest to , że jest ich sporo a może i więcej …myślę że to wina cen , bo książki są drogie a kazania dostępne za darmo …od tacy można się wykręcić .

  Polubienie

 6. Pusty śmiech mnie ogarnia jak słyszę teraz te żale i lamenty niektórych jaki to ten Pis straszny i zły! Ale jak przed wyborami wielu ostrzegalo i mówilo że tak będzie to nik tnie chciał słuchać! Na wszystkie argumenty przestrzegające przed tą zamordystyczną partią były tylko drwiny i wyzwiska. Że im źle, że mają dość, że są zniecierpliwieni, oburzeni, zniesmaczeni itp, itd! Nie potrafili przewidzieć że może być być coś gorszego od polityka jedzącego ośmiorniczki? A swoją drogą to dziwne że przeszkadzały ośmiorniczki kosztujące parę groszy a nie przeszkadzały setki milionów strat w Skokach, albo minister który wybudował najwiecej dróg w historii był najgorszym ministrem bo nosił drogi zegarek.
  Raczyli wreszcie niektórzy zauważyć z przerażeniem co się dzieje i liczą teraz, że wytrząśnie się z rękawa jakis cudowny sposób, żeby ‚coś zrobić z tym PISem’. Niestety, to se ne wrati, trzeba było nie walic w PO jak w bęben, jakie to jest leniwe, aroganckie, i żre ośmiorniczki. Jazgotać na prezydenta Komorowskiego, jakie to wpadki popełnia. No straszne przewiny. Arogancję to teraz dopiero zobaczymy. I poczekamy sobie przez parę latek wraz z mądrym inaczej narodkiem na zmiany. O ile wcześniej wszystko nie rozpadnie sie w te wieszczone wcześniej ruiny.

  Polubienie

 7. Art

  Nie zgadzam się z Tobą.

  Mnie daleko do pustego śmiechu. Donald europejski zrobił praktycznie wszystko, co możliwe, by odepchnąć od PO elektorat, który wchodził w wiek wyborczy. Ktoś w GW dokonał ciekawego spostrzeżenia, że w sobotę na pochodzie nie było praktycznie dwudziestolatków. Tych konsekwencji odpychania młodzieżowego elektoratu przez zarozumiałego i bufonowatego Donalda zacząłem się obawiać już od czasu protestów przeciwko ACTA. Mógł ten protest obrócić na swoją korzyść, ale wolał być miły dla ponadnarodowych korporacji. G… mu to dało, bo Unia odstąpiła od ACTA pod naciskiem powszechnego oburzenia, więc został z piętnem korporacyjnego dupka. Zapomniał, że to młodzi wymyślili „zabierz dowód babci”, dzięki czemu wygrał.

  Młodzież ma to do siebie, że w d… ma przeszłość i gości permanentnie niedotrzymujących obietnic. Jeśli ktoś ją zlekceważy, to w przyszłości zapłaci potężny rachunek. Gdyby PO pomyślało o socjalu dla każdego dziecka i dla młodych małżeństw, o podniesieniu żebraczej kwoty wolnej od podatku, i nie pchało na strażnika żyrandola wiecznie śpiącego Bronka z wiecznie otyłą Panią Prezydent, i wiecznie ospałymi doradcami profesorami czy generałami zdolnymi wyłącznie do pierdzielenia w mendiach, nie musielibyśmy dzisiaj wychodzić na ulice w obronie Konstytucji.

  Widać, jesteśmy takim społeczeństwem, że musimy dostać z glana, żeby się przebudzić. Ciekawym, czy to spostrzeżenie dotarło do śpiących platfusów, którzy nadal się wybierają, zamiast bronić coraz bardziej zagrożonej demokracji. W SLD i PO wciąż chyba myślą stare dziady tudzież dziadówy (zobaczyłem na liście pretendentów panią Senyszyn), że mogą bawić się w demokrację, gdy JarosławPolskęZostaw właśnie ją podpala, przy okazji zawłaszczając przyszłość i młodych wyborców.

  W przeciwieństwie do tych pierdzieli wyśmiewane powszechnie PSL – wydawało się partia stetryczałych rolników z Marszałkowskiej – z dnia na dzień przekazało ster w ręce młodych i rokujących na przyszłość.

  Dzisiaj właśnie czujemy, ile kosztuje słynne „Nie oddamy władzy gówniarzom” Adasia M. i innych intelektualnych tetryków. Aż chce się powiedzieć: – Oddasz Adasiu, oddasz, aż ci się pod tyłkiem zakurzy.
  Tyle też płacimy za brom Marcinka Playboy’a Mellerka podawany wiosną po wygranej A.Dudy. Dopiero dzisiaj bromowaty Marcinek zobaczył, jak się pomylił, i krzyczy wniebogłosy, że mu TK ukradli. Szkoda że nie krzyczał, kiedy PO majstrowało przy Trybunale przed utratą władzy.

  Jeśli po 8 latach stagnacji społecznej i socjalnej przed PiS-em ostrzegał neoliberalny mainstream i Platforma, mająca wiele za uszami, począwszy od afery z Cimoszewiczem w 2004 r., to nie masz co się dziwić, Art, że młodzież nie uwierzyła, a potencjalny elektorat PO postanowił wziąć rozwód albo wejść w stan separacji – uzasadnionej, okazuje się, bo żadnego z ważnych platfusów nie widziałem podczas sobotnich manifestacji. Cóż. Ciągle się wybierają, aż w końcu Petru ich wydyma, przytulając większość platfusowych posłów i przejmując ich elektorat. Bo go przynajmniej widać, jak walczy z pełzającym przewrotem. Amen.

  Tak na marginesie, Art. Jak nie masz pomysłu poza pustym śmiechem, to przynajmniej dołącz do KOD-u. Od czegoś istotnego warto zacząć. Biadolenie i rozpamiętywanie złego wyboru bez próby poznania przyczyn, które za nim stoją, i wyciągnięcia wniosków na przyszłość – to nie jest dobry początek.

  Z poważaniem, Mruk

  Polubienie

 8. Mruk
  Oczywiście jest wiele racji w tym co napisałeś. PO popełniła dużo błedów, za dużo. Choć też niemało zrobiła Ja zagłosowałem na PO jako mniejsze zło w 2007r. Na PO zagłosowałem potem jeszcze parę razy, bo w sumie zaczęla mi się nawet ta partia podobać. Każda inna wydawała mi się jakaś „za bardzo” Sld zbyt lewicowe, Psl zbyt chłopskie i konserwatywne, Korwin zbyt prawicowy a Nowoczesna zbyt wolnorynkowa. PO też jednak ostatnio zaczęła nadwyrężać moje zaufanie. Szczególnie niepotrzebnym i wariackim popieraniem Ukrainy przeciw Rosji czy bezrefleksyjną zgodą na przyjmowanie uchodźców. Wybór Kopacz na premiera też nie był zbyt fortunny. Może po wyborze nowego przewodniczącego PO sie podniesie? Tylko czy Schetyna albo Siemoniak dadzą radę? Wątpie, ale zobaczymy.. Co będzie to będzie. Jedno jest pewne Pisu nie poprę nigdy. Może KOD, może Nowoczesna albo PO.
  Pozdrawiam art

  Polubienie

 9. wiesiek

  Bo im trzeba tak „jak krowie na rowie”
  Jak się nie oszczędzało kiedyś w „Bezpiecznej Kasie”Jak nie inwestowało w „Amber Gold”
  Gdy nie uczestniczyło sie w rożnych „promocjach”Badaniach występach gdzie darmo rozdają garnczki samogotujace,cudowne magnetyczne uzdrawiacze i inne cuda na patyku.jak się nie uwierzyło Caritasowi,czy Rydzykom z całym spokojem można powiedzieć, prezesowi
  „Ty se mów a ja zdrów” bo „po czynach was już poznaliśmy” Albo „łżesz jak pies” bo MY wiemy co knujecie.
  Bo zachowujecie się jak ten włamywacz idący”na robotę” i by zapewnić sobie bezkarność usuwa wpierw „ze swego terenu”,psa stróżującego,ochronę, policje i sądy.
  Jeśli chcecie pozytywnych zmian, dla dobra nas wszystkich,zaprezentujcie je nam, w postaci PROJEKTÓW sejmowych rozstrzygnięć !.
  Wtedy zobaczymy czy są warte poparcia,kto je „zaskarży” i co powie Trybunał Konstytucyjny,
  Nic z góry,na wyrost i nic”na zapas”.Nic ” w ciemno!”Nic nocą!
  Bo coś knujecie !! /a co, to widać/
  Wiec nie damy wam majstrować, przy „naszej sieci elektrycznej”, naszego domu, do której to chcecie podłączyć, wasze genialne urządzenia, wpierw usunąwszy ,z niej bezpieczniki a w dalszej kolejności „liczniki energii” bo nam wprowadzicie „abonament” by wszyscy płacili „po równo”.
  Nie damy ,bo „my ludzie gorszego sortu” wiemy! Jesteśmy przekonani, ze to prowadzi do pożaru, podpalenia domu .Naszego, wspólnego !
  Wiec chcecie czy nie idiotom z PIS i jego „ciemnemu ludowi, co kupi wszystko” zmuszeni jesteśmy,wprost powiedzieć NIE Jeśli nie rozumiecie to wam „pojedziemy Lechem!” „Spieprzajcie dziady”

  Polubienie

 10. Sobiepan

  Wielce Szanowny Jahu – Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. Nie wiem jak Ty, ale JA czuje się znieważony oraz obrażony przez Panakaczyńskiego – podczas jego PUBLICZNYCH wystąpień w Marszu Niepodległości w dniu 13 grudnia 2015r. Oto publicznie zaliczono mnie do OBYWATELI tego kraju – jako GORSZEGO SORTU. Naród do którego należę – nazwano publicznie – komunistami i złodziejami. Jest to czyn ścigany z przepisu art 133 kodeksu karnego – Kto publicznie znieważa Naród Polski lub Rzeczpospolita Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Pankaczyński naruszył jeszcze wiele innych przepisów kodeksu karnego – mieszczących się w Rozdziale XVII tegoż kodeksu – wystarczy przeczytać. Nie jest to jednorazowy wybryk – ale STAŁY ELEMENT działalności Panakaczyńskiego i jego partii PiS. Pankaczyński jest SZEREGOWYM POSŁEM na Sejm RP VIII Kadencji i ponosi PEŁNĄ odpowiedzialność karna za swoje czyny – po uchyleniu mu immunitetu poselskiego. Powinien zatem stanąć przed Trybunałem a następnie przed Sadami Powszechnymi i odpowiedzieć za swoje czyny, bo wobec prawa wszyscy są równi. Z wnioskiem o postawienie w stan oskarżenia może i powinno wystąpić co najmniej 40 posłów – opozycja sejmowa ma 182 posłów – czyli ma taka zdolność. Wniosek do Trybunału musi podpisać co najmniej 140 posłów – zatem i ten warunek może zostać spełniony – jeżeli opozycja sejmowa podejmie w tej sprawie zgodna decyzję. Nadto – ta sama grupa posłow (ale moze to byc tez zaledwie kilku) moze wystapić do Sadu Rejestrowego o delegalizację i wykreślenie z Rejestru partii PiS – ponieważ propagując swoje rasistowskie idee – narusza w pełni przepisy ustawy o partiach politycznych. I będzie po ptokach !!!! Co o tym sadzisz Szanowny Redaktorze ?????

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: