archiwum kawałków dawnych

Nie będzie Niemiec pluł jej do kieliszka

Wyobraźcie sobie, że w sejmie jest komisja kultury i środków przekazu, zaś szefową tego kabaretu jest niezapomniana i jak zawsze urocza pani posłanka Elżbieta Kruk. Czyli jak to się mówi: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Elżbieta Kruk zawsze dziewica. (sex jest dla niej niczym wódka)

I owa przewodnicząca – dla znajomych Ela Coś Tam Coś Tam – chce zmieniać rynek mediów informacyjnych w Polsce. Nie to żeby miała jakiś szczególny czy wyjątkowo oryginalny pomysł. Nic z tych rzeczy. Ona po prostu powtarza za bardziej oświeconymi kolegami, to co jej powtarzać kazano, lub wręcz napisano na kartce, bo Ela tę ma przykrą przypadłość, że zapomina co ma powiedzieć.

No więc pomysł pani Eli na media jest taki mniej więcej, że trzeba te media odgermanizować, bo niemiecki kapitał tabloidyzuje media, preferuje niemiecki punkt widzenia i dzieci nam germani.

Co konkretnie mówi pani poseł:

„Polacy muszą sobie zdać sprawę z zakresu tego problemu, z zakresu dominacji kapitału niemieckiego w mediach (…) problem da się rozwiązać wprowadzając bardziej restrykcyjne przepisy antymonopolowe wymierzone w mediowe giganty. W tym przypadku będą one zmuszone do sprzedaży lub zamknięcia niektórych tytułów.“

W zasadzie to cała historia, na swój sposób nawet urocza, ale umówmy się, że wszystko co proponuje PiS (zwłaszcza ostatnio) ma swój niezaprzeczalny urok, a nawet czar.

Krótkie podsumowanie.

Przede wszystkim to PiS – jak już wielokrotnie pisałem na tych łamach – ma niesamowity talent do wyławiania talentów i stawiania ich na czele czegoś. Rządu, ministerstwa, komisji, mediów, czegokolwiek… Ela Kruk to przykład, który potwierdza tę zasadę, że każdy niewydarek na pewno doczeka się swoich 5 minut.

No, bo przyznajcie – trzeba mieć fantazję, żeby na czele sejmowej komisji, stawiać ewidentną specjalistkę, tyle że od kultury konsumpcji. Sądzę, że całkiem nieźle zna się ona też na przekazie, bo jak mówią jej znajomi, jest niesłychanie biegła w przekazywaniu, tak by nic się nie uroniło.

Czyli zna się na robocie, tym bardziej że wcześniej była już przewodniczącą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i tam też o kulturę się otarła i o przekaz również i o czytelnictwo jak najbardziej. Bo Rada generalnie – jak wieść niesie – to środowisko w którym niesłychanie dużo się czyta, chowając skrzętnie okładki.

Pani Elżbieta to też autorka słynnego już bon motu „coś tam, coś tam..“. Przyłapana przez dziennikarzy w stanie odurzenia alkoholowego tako rzekła:

„Że co? Że na przykład to ja miałam urodziny dwa dni temu? Ja potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam, coś tam. Proszę mnie zbadać alkomatem.”

Swoją drogą ma kobita zdrowie, bo jeszcze dwa dni po imprezie łazić po sejmie trąconym, to jaka ta impreza musiała być. Alkoholowa orgia jakaś!

No, a teraz owa pani będzie rozliczać media z pochodzenie i czuwać, żeby nie daj boże jakiś Niemiec nie pluł jej do kieliszka. (r)

5 komentarzy dotyczących “Nie będzie Niemiec pluł jej do kieliszka

 1. patrzacz

  Tak.., byłoby to całe zamieszanie, może nawet śmieszne, gdyby nie było tak żenujące. Zaliczam się do osób, które gdy przez przypadek trafią na kanał TV, gdzie właśnie „grają” jakiś współczesny kabaret to kulę się w sobie z zażenowania. Po prostu wstyd mi za tych co na scenie i za tych co się z tego śmieją. Teraz gdy oglądam ten „kabaret” nie wiem gdzie się schować ze wstydu.

  „Prawdziwa tragedia zaczyna się wówczas, gdy życie prześcignie kabaret.”

  Polubienie

 2. JohnMR

  Kruk odpowiada pytaniami na pytania ,pytają to ja kruk zapytam i do sądu.

  Polubienie

 3. coś mi tu nie gra: Ela, dziewczę płoche, lubiące wypić i cnota? Przecież wiadomo nie od dziś, że „głowa pijana, dupa sprzedana”, skąd więc by u niej zachowało się „toto” między nogami?
  Zaś co do meritum: jak wiadomo NIemiec-kusy lubi takie pikanterie i będzie wodził Elę na pokuszenie, nieustannie plując do kieliszka…

  Polubienie

 4. No tak ela kruk to dobra moczymorda jak wielu pisowatych debili, a ze polacy nie czytaja nic to bez znaczenia ze tak baba pozamyka pare tutulow .

  Polubienie

 5. JohnMR

  Kruk odpowiada jak bezdomni na dworcu w Krakowie,
  …..”.ja potrafię pracować dobrze ,coś tam,coś tam”
  coś tam coś tam potrafię….ha ha !!

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: