Cieszysz się? Bo Małopolska już się cieszy!

Polska z planów i wyobrażeń Kaczyńskiego (imienia nie podaje, bo już od paru lat nie trzeba), to Polska  gdzie Prawdziwy Polak z innym Prawdziwym Polakiem będzie żył w zgodzie, z poczuciem siły, niezależności i powszechnej szczęśliwości. A kto szczęśliwym i dumnym nie będzie się czuł, to ten nie Polak, ten co najwyżej Łże-Polak lub Wesz-Polak.

Pewnym usprawiedliwieniem może być fakt, że wszystko to Prezes wygadywał w Małopolsce, a tam do gawiedzi trzeba mówić specjalnym językiem, ubogim formą i konkretem. najlepiej zaś na migi i po flaszce, bo inaczej nie skumają o co chodzi. No i umówmy się poza tym, że owa Małopolska ma mniej więcej tyle wspólnego z moją/naszą Polską, co Wołomin z Warszawą. Na nieszczęście leży tuż za miedzą, ale to nie Warszawa.

To co uważnym obserwatorom nie mogło ujść uwadze, to całkiem niewinna zapowiedz Pana Prezesa jakimi metodami ta szczęśliwość i siła Polski będzie budowana. Bo mówi:

„Będzie to Polska bez afer, bez takich miejsc, jak „Sowa i Przyjaciele”, to może być Polska lepiej rządzona, sprawiedliwa, idąca do przodu“.

I to jest właśnie ten prosty i pozbawiony konkretu język, na który daje się nabrać elektorat tak intelektualnie i mentalny nieskomplikowany jak Małopolanie.

W rzeczywistości będzie zupełnie odwrotnie.

Afer będzie bez liku i PiS skrupulatnie o to zadba, by na okrągło o aferach mówiono. Wszyscy dzisiejsi wrogowie Prezesa, ci co nie chcieli wylizywać mu jajek, a przede wszystkim ci co uważali go (i nadal uważają) za schizofrenika, będą w pierwszej kolejności bohaterami tych afer.

Gwoździe do trumny w postaci ziobrowych dyktafonów będą w użyciu każdego dnia. A w miejsce „Sowy i Przyjaciół“ pojawia się inni „Przyjaciele“ nagrywający wszystko i wszystkich i z pewnością nie będą to już kelnerzy.

Czuwać nad tym będą różni tacy Kamińscy, Wąsiki, Święczkowscy, no i oczywiście Ziobry. Interes będzie kwitł a stosy będą płonąć.

Ale katoliki naród małopolski stosy z pewnością kupi. Im jest obojętne co płonie, a najlepiej jeśli to jest sąsiad.

Pytanie tylko czy cywilizowana Polska (jest gdzieniegdzie jeszcze taka) na to pozwoli? (r)

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

11 myśli w temacie “Cieszysz się? Bo Małopolska już się cieszy!

 1. Cywilizowana Polska jest i istnieje …tylko na razie nic nie mówi , bo i po co …Przyjdzie czas wyborów , to zagłosuje …niestety , znowu na mniejsze zło . Nie jest to możliwe , żeby w Polsce głupków kościelnych było więcej jak 20-30 % i to jest sztywny elektorat PiS-u . A to co Kaczyński gada na polskim zadupiu , to niech gada , chamstwo i tak ma to w dupie , bo zrobi tylko to co ksiądz nakaże …Nie jest to możliwe , aby polską rządziła PiS-owska ciemnota …bo nawet gdyby tak się stało , to za chwilę popłynęła by krew !

  Polubienie

  1. Tylko, żeby chcieli uszyć doopę do urn. Jednakowoż, jak twierdzą angliki, pokładaj ufność w bogu, a strzelbę trzymaj w pogotowiu, już ładuję akumulatory do dyktafonu.

   Polubienie

  1. Szablon jest optymalizowany pod przeglądarkę Chrome. Bez zarzutu chodzi tez pod Safari oraz oczywiście Firefoxem. Za IE nie biorę odpowiedzialności, bo nie sprawdzałem i nie używam. Reasumując: u mnie wygląda wszystko dobrze, litery są odpowiedniej wielkości, tekst czytelny na wszystkich urządzeniach (smartfon, tablet, PC), nie wiem skąd takie problemy u Ciebie.

   Polubienie

  2. Jedyny wyraźnie czytelny fragment to ten:
   Czuwać nad tym będą różni tacy Kamińscy (to groźny kryminalista z doświadczeniem), Wąsiki, Święczkowscy, może nawet Ziobry. Interes będzie kwitł a stosy będą płonąć.

   Polubienie

 2. Mógłbyś zamiast odmiany thin (czy light) używać regular, byłoby czytelniejsze (dla okularników).
  Pozdr. Minimalizm reszty designu ok.

  Polubienie

  1. @JA POLAK: Nie podszywaj sie pod Polaka, hitlerowcu. Taki z ciebie Polak jak z koziej d…y traba.

   Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.