Cieszysz się? Bo Małopolska już się cieszy!

Polska z planów i wyobrażeń Kaczyńskiego (imienia nie podaje, bo już od paru lat nie trzeba), to Polska  gdzie Prawdziwy Polak z innym Prawdziwym Polakiem będzie żył w zgodzie, z poczuciem siły, niezależności i powszechnej szczęśliwości. A kto szczęśliwym i dumnym nie będzie się czuł, to ten nie Polak, ten co najwyżej Łże-Polak lub Wesz-Polak.

Pewnym usprawiedliwieniem może być fakt, że wszystko to Prezes wygadywał w Małopolsce, a tam do gawiedzi trzeba mówić specjalnym językiem, ubogim formą i konkretem. najlepiej zaś na migi i po flaszce, bo inaczej nie skumają o co chodzi. No i umówmy się poza tym, że owa Małopolska ma mniej więcej tyle wspólnego z moją/naszą Polską, co Wołomin z Warszawą. Na nieszczęście leży tuż za miedzą, ale to nie Warszawa.

To co uważnym obserwatorom nie mogło ujść uwadze, to całkiem niewinna zapowiedz Pana Prezesa jakimi metodami ta szczęśliwość i siła Polski będzie budowana. Bo mówi:

„Będzie to Polska bez afer, bez takich miejsc, jak „Sowa i Przyjaciele”, to może być Polska lepiej rządzona, sprawiedliwa, idąca do przodu“.

I to jest właśnie ten prosty i pozbawiony konkretu język, na który daje się nabrać elektorat tak intelektualnie i mentalny nieskomplikowany jak Małopolanie.

W rzeczywistości będzie zupełnie odwrotnie.

Afer będzie bez liku i PiS skrupulatnie o to zadba, by na okrągło o aferach mówiono. Wszyscy dzisiejsi wrogowie Prezesa, ci co nie chcieli wylizywać mu jajek, a przede wszystkim ci co uważali go (i nadal uważają) za schizofrenika, będą w pierwszej kolejności bohaterami tych afer.

Gwoździe do trumny w postaci ziobrowych dyktafonów będą w użyciu każdego dnia. A w miejsce „Sowy i Przyjaciół“ pojawia się inni „Przyjaciele“ nagrywający wszystko i wszystkich i z pewnością nie będą to już kelnerzy.

Czuwać nad tym będą różni tacy Kamińscy, Wąsiki, Święczkowscy, no i oczywiście Ziobry. Interes będzie kwitł a stosy będą płonąć.

Ale katoliki naród małopolski stosy z pewnością kupi. Im jest obojętne co płonie, a najlepiej jeśli to jest sąsiad.

Pytanie tylko czy cywilizowana Polska (jest gdzieniegdzie jeszcze taka) na to pozwoli? (r)

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

11 myśli w temacie “Cieszysz się? Bo Małopolska już się cieszy!

 1. Cywilizowana Polska jest i istnieje …tylko na razie nic nie mówi , bo i po co …Przyjdzie czas wyborów , to zagłosuje …niestety , znowu na mniejsze zło . Nie jest to możliwe , żeby w Polsce głupków kościelnych było więcej jak 20-30 % i to jest sztywny elektorat PiS-u . A to co Kaczyński gada na polskim zadupiu , to niech gada , chamstwo i tak ma to w dupie , bo zrobi tylko to co ksiądz nakaże …Nie jest to możliwe , aby polską rządziła PiS-owska ciemnota …bo nawet gdyby tak się stało , to za chwilę popłynęła by krew !

  1. Tylko, żeby chcieli uszyć doopę do urn. Jednakowoż, jak twierdzą angliki, pokładaj ufność w bogu, a strzelbę trzymaj w pogotowiu, już ładuję akumulatory do dyktafonu.

  1. Nie wystarczy mądrze napisać. Ważne, aby TO SIĘ DAŁO ODCZYTAĆ !!!

  2. Szablon jest optymalizowany pod przeglądarkę Chrome. Bez zarzutu chodzi tez pod Safari oraz oczywiście Firefoxem. Za IE nie biorę odpowiedzialności, bo nie sprawdzałem i nie używam. Reasumując: u mnie wygląda wszystko dobrze, litery są odpowiedniej wielkości, tekst czytelny na wszystkich urządzeniach (smartfon, tablet, PC), nie wiem skąd takie problemy u Ciebie.

  3. Jedyny wyraźnie czytelny fragment to ten:
   Czuwać nad tym będą różni tacy Kamińscy (to groźny kryminalista z doświadczeniem), Wąsiki, Święczkowscy, może nawet Ziobry. Interes będzie kwitł a stosy będą płonąć.

 2. Mógłbyś zamiast odmiany thin (czy light) używać regular, byłoby czytelniejsze (dla okularników).
  Pozdr. Minimalizm reszty designu ok.

 3. żydzie jebany odpierdol się od Małopolski i Prawdziwych Polaków. Już niedługo i niewiele ci jest dane!

  1. @JA POLAK: Nie podszywaj sie pod Polaka, hitlerowcu. Taki z ciebie Polak jak z koziej d…y traba.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.