Jak protestuje Słupsk, czyli medyczne problemy dwóch panów

Co ma prezydent Słupska Biedroń, a czego nie mają inni prezydenci miast? Ma zasłużoną sławę tego, który ośmielił się zignorować niepisany obyczaj robienia laski pod byle pretekstem świętobliwym pozostałościom po Janie  Pawle II.  Sława jego jest tak wielka,  że niemal wszyscy prezydenci po cichu stawiają go sobie za wzór, choć oficjalnie głośno do tego się nie przyznają, by na wszelki wypadek się nie narazić tym i owym.

Istotne zasługi Biedronia dla procesu normalizacji obyczajów polskich polegają na tym, iż po pierwsze usunął ze swojego gabinetu portret Jana Pawła II, a po drugie nie zgodził na wywieszenie na ratuszu olbrzymiego portretu papy w rocznicę jego śmierci. W obu przypadkach argumentacja Prezydenta Biedronia (duże litery uzasadnione) była taka sama, logiczna i nie podlegająca jakiejkolwiek dyskusji: ratusz powinien być miejscem świeckim, a gabinet prezydenta miejscem wolnym od faworyzowania jakiejkolwiek religii. W zawiązku z tym żadnych bazgrołów żadnych jebanych świątków, obojętnie jak mają na imię i skąd pochodzą.

Generalnie postawa Biedronia spotkała się z powszechnym zrozumieniem mieszkańców Słupska, acz zdarzają się i odstępstwa. Nie ma w tym nic dziwnego bo przecież w każdym środowisku, tak jak i w każdej rodzinie, zawsze znajdzie się ktoś upośledzony, czy też ktoś normalnie i zwyczajnie po ludzku pierdolnięty.

Czytam przeto w katolickich szczujkach:

„Środowiska katolickie ze Słupska domagają się powrotu do tradycji wywieszania porteru Jana Pawła II na ratuszu. Petycję zaniosą do prezydenta Roberta Biedronia”.

No – myślę sobie – poważna sprawa. Ten Słupsk ma coś około  94 tysięcy mieszkańców i jeśli katolicy statystycznie rzecz biorąc,  stanowią w nim 95% ogółu, to lista podpisów pod petycją musi być siłą rzeczy zajebiście długa. Zasięgnąłem przeto języka, by przekonać się o skali zjawiska. I co się okazało? Pod petycją podpisało się na razie… 15 osób (dane na wczoraj). Czapki z głów! Siła katolstwa jest porażająca, drżyjcie narody, pedały i ateiści na kolana!

Tyle że,  te 15 osób to też ściema, bo 13 z nich doczepiło się do protestu na tak zwanego świadka, zaś siłą przewodnią i sprawczą cyrku, jest dwóch rozchwianych emocjonalnie dżentelmenów (fotografie powyżej).

Pierwszy z nich to Adam Jaworski, słupski fotograf, delikatnie mówiąc dziwak i ekscentryk, traktowany przez miejscowych z uśmiechem, zazwyczaj politowania.  To on pierwszy przybił do drzwi ratusza plakat z wizerunkiem Jana Pawła II, czyli to on ustanowił tzw. tradycję, a teraz domaga się by ją uszanować, bo broni swojego. Czyli petycja to żaden tam społeczny protest, tylko prywatna inicjatywa Jaworskiego.

Drugim zaś sprawcą zamieszania jest  kumpel tego pierwszego (niewykluczone, że nawet leczą się u tego samego lekarza), radny PiS Tomasz Rosiński, kiedyś nawet starający się o fotel prezydenta, zdaje się że przydupas pielęgniarki o dwóch lewych rękach Szczypińskiej. Przy okazji mały i raczkujący jeszcze zadatek na antysemitę, bo nie tak dawno sprzeciwił się w ostrych słowach nazwaniu  ulicy obok miejskiego cmentarza imieniem Maksa Josepha, ostatniego rabina w tym mieście. Tak to w skrócie wygląda owa grupa inicjatywna  i przyznacie, że zwrot „środowiska katolickie ze Słupska domagają się powrotu do tradycji”, brzmi w tej sytuacji nieco kuriozalnie, żeby nie powiedzieć śmiesznie.

Jaworski jednak się poddaje,  bo jak sam mówi:

„Tu nie chodzi o sprawy religijne, ale o oddanie hołdu wielkiemu Polakowi, dzięki któremu pan prezydent może swobodnie prezentować swoje poglądy”.

Szczerze mówiąc to jest jeszcze kilku innych wielkich Polaków, z pewnego punktu widzenia nawet większych, ale jakoś nikt się nie kwapi, w tym i Jaworski, by oddać im należny pokłon. Więc jak nie chodzi o sprawy religijne, to o co chodzi? Ale niech się miota i żołądkuje, jest wolność, równość i demokracja, każdy publicznie może mówić o swoich chorobach.

Jednak rokowania są generalnie nie najlepsze, bo odzew na petycję i przygniatające poparcie mieszkańców dla Biedronia wskazują, że mają oni problem i patrona centralnie  w dupie. Nie za bardzo też rozumiem, dlaczego to dzięki papieżowi, Biedroń może swobodnie prezentować  swoje poglądy. Mysle sobie że Biedron nic mu nie zawdzięcza. Ja wiem, że ciągle funkcjonuje mit, jakoby Wojtyła osobiście i bez niczyjej pomocy rozpierdolił polski socjalizm, ale to tylko mit i to jeszcze nie najlepiej skrojony. Jedyne co Wojtyła sprawnie zrobił to odrodził w Polsce fanatyczny i bazarowo-odpustowy katolicyzm w najgorszym wydaniu, a tym samym świadomie lub też nie doprowadził do głębokich podziałów wśród Polaków. I co, za to mu mamy dziękować?

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

11 myśli w temacie “Jak protestuje Słupsk, czyli medyczne problemy dwóch panów

 1. Przyszłość raczej widzę czarno i przypuszczam, że za swoją odwagę pan Biedroń zapłaci w którymś momencie utrata stanowiska. Już odpowiednie *** postarają się znaleźć na niego haka. Prosze nie zarażac się moim pesymizmem, bo to mój pesymizm.
  Ukłony 🙂

  Polubienie

 2. To prawda , Biedroń przegra z ciemnotą …to jeszcze za wcześnie , najpierw muszą wyzdychać cwani hierarchowie którzy krótko przy pysku trzymają rządzących matołów , potem mohery i wtedy można coś zrobić . Biedroń walczy z wiatrakami …

  Polubienie

 3. Cóż.
  Trzymam kciuki za Biedronia.
  Psiakrew.
  Dożyłem czasu, w którym to nie żadna tam:
  – zdrowa, narodowo-katolicka, krew z krwi wolska ściema narodowa,
  – lubo liberalno-styropianowa obietnica obywantelska,
  – albo millerowo-ogórkowa lewica na klęczkach,
  ale zdrowe, dobrze odżywione i myślące „pedały” zaczęły przewietrzać katolski zatęchły zaścianek.
  Co więcej, katolskie społeczeństwo Słupska stoi za swoim prezydentem murem.
  Jak tu więc nie trzymać kciuków za Biedronia?
  Amen.
  PS.
  neCessario. Mam przedziwne wrażenie, że jak Biedronia uwalą, to się on raczej nie zapłacze z tego powodu. Do tej pory radził sobie bez tytułu posła i prezydenta całkiem nieźle. Więc jak przestanie, wróci co najwyżej do tego, co osiągnął wcześniej. Jeśli głupot nie narobi, to ludzie za nim staną, jak onegdaj za Karnowskim w Sopocie. Żaden prowokator nie pomoże. Samorząd rządzi się własnymi prawami.

  Polubienie

 4. Przy całej negatywnej ocenie papieża Wojtyły uważam, ze odegrał on niebagatelną rolę we wbiciu do pustych łbów tego stada, zwącego się prawdziwymi Polakami-katolikami, konieczności zagłosowania w referendum za wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej.
  Innych jego pozytywów nie pamiętam.

  Polubienie

  1. Wbił do pustych łbów głosowanie za Unią, bo watygang już wtedy był w Polsce największym obszarnikiem, co łatwo dało się przeliczyć na dopłaty do gruntów rolnych. I o te ciaćki mu chodziło, nie o żadne tam imponderabilia.

   Polubienie

 5. Państwo świeckie to nie takie, gdzie ściany i mury państwowych urzędów i instytucji upstrzone są symbolami przeróżnych religii i „świętymi” obrazkami, ale takie, gdzie nie ma ich tam wcale.
  Jeśli Polska chce pretendować do miana państwa świeckiego trzeba uświadomić tę prawdę wszystkim obywatelom i zacząć ją stosować.
  Robert Biedroń zdejmując portret JP2 ze ściany państwowego urzędu postąpił zgodnie z Konstytucją RP.
  To środowiska katolickie jątrzą i wzniecają konflikty na tle światopoglądowym i to katolicy oraz kler łamią i lekceważą polską Konstytucję.
  PS:
  Wszyscy wyznawcy dominującej w Polsce religii powinni sobie wytatuować lub nawet wypalić znak swojej religii na czole. Nawet dziwię się, że katolicy, którzy kochają nad życie krzyż – to narzędzie tortur, cierpienia i śmierci – sami jeszcze nie wpadli na ten pomysł, a pierwszymi naznaczonymi powinni być ich pastuchy. Taki z daleka widoczny krzyżyk na czółku katolickiego urzędasa, prawnika, lekarza, policjanta, sędziego, nauczyciela i polityka to dla wszystkich innych „bezbożników” dobra rzecz ponieważ za wczasu wiadomo by było kogo z daleka omijać.
  …………….
  Prośba do Autora i do dyskutantów:
  Proszę na określenie LGBT nie używać słowa „pedały”.
  Jest to obraźliwe i używane tylko przez katomatolskich homofobów i ich pastuchów.

  Polubienie

 6. Nie mam wątpliwości, że K.Wojtyła
  był takim samym złym człowiekiem jak wszyscy pozostali sutannowi „urzędnicy pana boga” czyli obrońcą pedofilów, seksistą, homofobem, antysemitą, oszustem i złodziejem.
  Proszę nie zapominać, że Wojtyła ma na sumieniu miliony zmarłych i wciąż umierających na AIDS ofiar jego zakazu używania prezerwatyw, co kultywowali i kultywują do dziś jego następcy.

  Proszę także pamiętać, że JP2 dążył do całkowitego podporządkowania Polski Watykanowi i ten cel w 100% przy aktywnej współpracy i poparciu wszystkich prezydentów, premierów, posłów i innych urzędasów – lobbystów kk zrealizował, czego dowodem jest dzisiejsza zacofana, biedna i całkowicie zależna od watykańskiego okupanta Polska (watykańskie „eldorado”).
  Nielegalnie i z pogwałceniem prawa i konstytucji RP wprowadzony konkordat, religia w państwowych przedszkolach i szkołach, finansowanie kk miliardami z pieniędzy podatników i upstrzone krzyżami ściany państwowych instytucji to pokłosie działalności JP2 – dyktatora pasożytującego i pedofilującego bezkarnie w Polsce kościoła.

  Polubienie

  1. Charlie Hebdo – w zasadzie masz rację we wszystkim co piszesz na temat „świętej Wojtyły”. Ale to tym gorzej dla niego i jego „religii”. Ludzie dzisiaj mają dostęp do najczarniejszych kart z historii Watykanu i jego „religii”, ludzie czytają, dyskutują, wymieniają się informacjami i ostrzegają wzajemnie. Niestety musi potrwać, aby wymarło pokolenie tych „starodawnych”, ale to się dzieje codziennie – tych zakompleksionych religijnie ubywa z dnia na dzień a młodzież ma to w doopie.

   Polubienie

 7. ło jej ,co wy nie wicie kim byk Ojciec nasz Przynajswietszy, co byście na dnie piekieł zdychali za łobraze Ojca Świntego.
  Byście dzisiek tak spokojnie nie siedzieli pedały wrydne przed kompem i wypisywali te łobzydliwe grzychy.
  Niech wos slak przynajswietszy trafi.
  Pudą na Policjio i złosą.

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.