Duma w stanie wzwodu

Zbliża nam się TA rocznica, wielka rocznica, niezapomniana rocznica, stąd też wyjątkowy wysyp histerycznych komentarzy, niczym grzybów w moim lesie po deszczu. Niestety w w większości są to muchomory, więc cieszyć się nie ma z czego.

czarnecki-140730-1100
Rychu szybciej, bo kolejne powstanie znów zacznie się bez ciebie!

Wracając zaś do owych histeryków, tytułujących siebie historykami, niezmiennie warto zauważyć ujawnioną właśnie w pewnej wSzczujni myśl histeryczną Ryszarda Czarneckiego (dla kolegów Rychu).

Otóż Rychu zauważa, iż bliżej nieokreśleni propagandyści z Zachodu i Wschodu, w pocie czoła pracują, by zohydzić historię Polski. Ma to się wyrażać w słynnych już i na nikim nie robiących wrażenia, „polskich obozach śmierci“ (bo ile lat można grać tym argumentem), oraz czynieniem z nas współodpowiedzialnych za różne wojenne i około wojenne mordy. Straszenie tym to oczywiście brednie powtarzane od lat, przy takich jak teraz okazjach. Nie warto już nad tym po raz kolejny dyskutować, bo w wielu wypadkach nawet górnik ma czystsze ręce, niźli bohaterscy zazwyczaj nasi bohaterowie.

Na dwa wszak stwierdzenia warto zwrócić uwagę, w dość prostackich w sumie manipulacjach historyka Czarneckiego. Po pierwsze pisze on oto, że „przez długi czas – okres PRL – dla komunistów było wręcz wygodne, a co najmniej obojętne to, w jaki sposób kłamie się o polskiej historii“.

Tak, jest w tym prawda taka mianowicie, że komuniści (umownie, bo komunistów to nigdy u nas za bardzo nie było) rzeczywiście manipulowali historią. Ale manipulowanie historią jest wpisane w historię każdej politycznej epoki, w każdym bez wyjątku kraju, o czym naukowiec Czarnecki doskonale wie, acz do tego się nie przyznaje. A w tym sensie manipulacje komuny niczym szczególnym się nie różnią, od manipulacji dzisiejszej nie-komuny, z panem Rychem włącznie!

Jeśli już, to różnią się bohaterami.

Jedni i drudzy swój przeto mają spis gangów i gangsterów, które to uważają za święte i uprzywilejowane.

Po drugie, Czarnecki pisze też, że „warto zwrócić uwagę jak bardzo usiłowano zminimalizować polską martyrologię z okresu drugiej wojny światowej, a także i po niej“. Niestety smutny, acz nie nowy wniosek z tego jest taki, że dla Prawdziwego Polaka, znaczenie ma jedynie martyrologia. Nie ma martyrologii nie ma dumy i nie ma historii. Jest martyrologia, doły pełne trupów i rzeka krwi u stóp, jest duma (a nawet duma w stanie wzwodu), jest prawdziwa historia. No i tyle może na dziś odgłosów z narodowych trzewi zidiociałych polityków.

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

3 myśli w temacie “Duma w stanie wzwodu

 1. Pryszczaty , sepleniący Rychu , to taki patriota , co ma z przodu honor opadły , a z tyłu gołą , wypiętą dupę na Polskę ! A mózg wyprany jak u każdego radiomaryjca i kłamliwy ja ksiądz ! Wiadomo od dawna że katoprawicznej hołocie potrzebne są klęski , bo tam najwięcej trupów ! Co do powstania warszawskiego , to najlepiej to ujął generał Anders – ,,Ci co wywołali powstanie , powinni być osądzeni i straceni ” za śmierć tysięcy niewinnych ludzi !

  Polubienie

 2. Łukaszenka zgodził się, by to Białoruś była gospodarzem spotkania poświęconego sytuacji na Ukrainie
  To dopiero jest afront i nurzanie się w porażce; wszak to my, i tylko my, powinniśmy grać tu pierwsze skrzypce!
  Ki chuj wodę mąci?
  PS. I te ukraińskie embarga! Następny powód do rozczulania się nad wspaniałym, a tak podle potraktowanym narodem.

  Polubienie

 3. Polskość- to pasmo klęsk,wojna z Rosją(ta sankcyjna) pochłonie przez embargo na jabłka tysiące ofiar,ciekawe co NATO Sikora i Tusk z Kaczką na czele.
  Niejaki bodaj prof. Osiatyński podobał mi się wczoraj z tym aby odpierdolić Kościół,tzn rozwiązać konkordat bo bardzo dużo zła przynosi,w zasadzie to same straty i ZŁO !!!
  Czarnecki-histeryk,martyrolog z koziej dupy trąbki !!!

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.