Pacyfik czyli ocean głupoty

Biskup Antoni Pacyfik Dydycz (z tym Pacyfikiem to nie żart, to czysta prawda) wymyślił sobie pewną pokrętną tezę, a pewien nawiedzony portal to opublikował, że „dziecko nie jest przecież własnością matki”, a kto sądzi inaczej dokonuje zawłaszczenia.

dydycz-140617-1100

Tę oczywistą prawdę najlepiej pojmuje rzecz jasna profesor Chazan, który odmawia na tej podstawie aborcji. Bo skoro dziecko nie jest własnością matki to nie może ona decydować o jego losie.  Lekko to naciągane, ale niech tam.

Acz korci mnie, by zadać tu pytanie, że skoro to dziecko nie jest własnością matki (ona to jedynie urządzenie do rodzenia), to czyją w końcu jest własnością?

Wychodzi na to, że biskupa, bo on najlepiej wie jak nim odpowiednio i odpowiedzialnie się zająć! Najlepiej zaś wie biskup Wesołowski, bo co do Dydycza dostatecznej wiedzy nie mamy.

Natomiast jeśli chodzi o wywołanego tu do tablicy profesora Chazana, to warto go zapytać, ile w tym swoim świętym i nienagannie katolickim życiu wykonał skrobanek. A że zrobił ich sporo to nie ulega wątpliwości, sam zresztą przyciśnięty do muru zeznał grzecznie, że skrobał a i owszem całkiem sprawnie i bez klauzuli. Potem jednak cudownie się nawrócił, jak i cudownie kiedyś się nawrócił kolega po fachu Piecha.

Rzecz w tym też, że te skrobanki to on robił głównie za komuny, a to się nie liczy, bo był przymuszony do tego przez krwawy reżim.

Ale jest też druga strona medalu, mniej znana, ale bardziej oczywista.

Pan profesor Chazan mianowicie robił te aborcje  z ochotą  i radością, z patriotycznych wręcz pobudek. Bo przecież wyskrobywał dzieci znienawidzonych komunistów, czyli potencjalnych przyszłych komunistów, a tym samym nie ma tu mowy o zbrodni. To nie zbrodnia, to powód do chwały, żeby nie powiedzieć bezprzykładne bohaterstwo!

Działał więc w ruchu oporu i zamiast go dzisiaj rozliczać z tego co zrobił lub czego nie zrobił, lepiej dać medal i kombatancką legitymację, bo w walce o wolność wielce on zasłużony. Rzec można, że wroga dusił w zarodku.   icon-blue-dot-50

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

9 myśli w temacie “Pacyfik czyli ocean głupoty

 1. Taki kurwa Superdeal jak Konkordat zapewnia m.in.,że dziecko,czy zarodek nie jest własnością matki,czy tam urządzenia tylko Państwa Kościelnego !!
  Chrześcijanie chrześcijan po chrześcijańsku chrzanią !!

  Polubienie

 2. Jahu,

  w 90% przypadków się z Tobą zgadzam jednak w tym akurat biskup pacyficzny ma rację. Dziecko nie jest własnością matki ani czyjąkolwiek inną. Posiadanie człowieka na własność istniało w czasach niewolnictwa, teraz każdy, nawet najmniejszy, ma własną podmiotowość i niezależność. Pytanie kiedy taka podmiotowość się zaczyna – w łonie matki czy dopiero poza… Moim zdaniem poza, ale wspominiany bepe na pewno uważa inaczej.

  Reszta postu genialna, as always 🙂 Z pozdrowieniami

  Polubienie

  1. zgoda co do tego dziecka, acz rzecz w tym (choć może niezbyt precyzyjnie to opisałem) iż biskup Dydycz po swojemu próbuje udowodnić iż dziecko własnością matki nie jest, ale własnością kościoła to już na pewno.

   Polubienie

 3. „Moim zdaniem poza, ale wspominiany bepe na pewno uważa inaczej.”

  Niedouczonyś jakby, albowiem wiadomym jest, że „nasienia” ( vulgo: sperma ) nie wolno marnować, bo to już jakby małe ludziki, o embriony to już ho,ho,ho, materiał na księży, zakonnice, biskupów i papieży!

  Polubienie

  1. Potwierdzam., Nie raz w życiu widziałem, jak biedny plemnik co sił w małych nóżkach spierdalał, usiłując wydostać się z klozetowej muszli, by w potoku wody z domestosem życia swego cennego nie stracić. Toż to wypisz wymaluj, mały ludzik przeto, tylko taki niewyględny raczej.

   Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.