WIARA

Będzie powtórna kanonizacja Wojtyły.

Uroczystości kanonizacyjne Wojtyły u wielu Prawdziwych Polaków (Łże-Polacy wybrali pikniki), wywołały wrażenie niedosytu. Bo nie oszukujmy, nie było zbyt godnie w tym Rzymie. Krótko przede wszystkim, bo marne dwie godziny i po zawodach. Wielu naszych rodaków z poświęceniem zdrowia  i życia uczestniczących w uroczystości podkreśla, iż zabrakło im tej specyficznej podniosłości. Raził wyjątkowy brak przepychu, a brak przepychu to jakby brak szacunku dla nowych świętych.

Jednym słowem wszystko tak po łebkach się odbyło. Po prostu odfajkowano tanim kosztem wielką dla nas sprawę. Chcieliśmy tak bardzo okazać naszą radość, chcieliśmy płakać ze szczęścia, i może nawet płakaliśmy, tyle że Włosi nie stworzyli przyjaznej i odpowiedniej atmosfery. W ogóle średnie przejawiali zainteresowanie tą imprezą.

Praktycznie to o nic nie zadbali. Nie było jarmarku, odpustu, baloników nawet nie było. Nie było też sceny z koncertami. Nikt nie pomyślał o zagraniu „Barki”. Nie wspomnę już o kompromitującym braku kremówek. To jedno z najpoważniejszych niedopatrzeń.

No i nie zadbano wreszcie o odpowiednią frekwencję. Włosi obiecywali dwa miliony kibiców, a było… ech, szkoda mówić. Gdyby nie Polacy, to powiedzmy sobie szczerze, plac świecił by pustkami!

W poczuciu więc niespełnienia i z potrzeby nadrobienia emocjonalnych braków, Episkopat Polski przy współudziale rządu Rzeczpospolitej, organizuje w najbliższy weekend alternatywne i uzupełniające obchody beatyfikacyjne na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

msza-140429-1100

Beatyfikujmy naszego Ojca świętego raz jeszcze. Tak porządnie, po polsku, serdecznie i czule.

Parafie obiecały zapewnić frekwencję (będzie milion jak nic), będzie oczywiście „Barka” i kremówki też będą, grill na każdym rogu i orkiestry strażackie. Będzie też specjalny koncert, na który obiecała przyjechać Madonna. Częstochowska. No i żadne tam dwie godziny odfajkowywania i do domu, tylko całą dobę, od rana do wieczora, będziemy świętować i papę powtórnie kanonizować. A jak będzie trzeba, to przez cały następny dzień. Nasz papież, nasza impreza, nasze zasady. I nie będzie Franciszek pluł nam w twarz (to cytat z pewnego biskupa).

Pamiętajcie przeto Rodacy,  spotykamy się w najbliższą niedzielę, o godzinie 10.00 na Placu Piłsudskiego. Z bogiem.  icon-blue-dot-50

8 komentarzy dotyczących “Będzie powtórna kanonizacja Wojtyły.

 1. Wierny Zasadom

  Piszę się z rodzina. Do zobaczenia.

  Polubienie

 2. Ale kusa pokusa w tym tygodniu piękna, oj piękna. Co do kanonizacji, to udało mi się ani razu nie spojrzeć w tamtą stronę i tak trzymam.

  Polubienie

 3. Jak możesz mówić , że nie było podniosłości. Widziałem w którejś telewizji takie śliczne kiwające główkami papieżyki, mogące zastąpić dotychczas instalowane w samochodach pieski.

  Polubienie

 4. Anonim

  Jak nie było podniośle, jak Pan Kraśko od rana do wieczora piał w telewizorni z zachwytu i dostawał od tych uroczystości ciągłego orgazmu.

  Polubienie

 5. Kraśko to orgazmu dostaje nawet na widok własnej żony, a co dopiero papież i to jeszcze święty.

  Polubienie

 6. Oj będzie się działo na powtórzonej kanonizacji po polsku ! Włosi oleli przepych , bo to naród pokrętny i tylko swoich papieży uznaje , a wszyscy inni to takie barachło. Co to za święty co zszedł do piekieł z własnej woli , ani go nikt nie otruł , jak nakazuje tradycja , ani się nie obwiesił ! Zszedł bo kapciowy nie zmieniał mu pampersa przepisowo raz w tygodniu , tylko co miesiąc i po prostu gówno go zadusiło .Ale impreza będzie wielka , mają podobno robić kremówkę , taką od Wadowic do Warszawy , a Rydzyk zapowiedział moherom że mają zabrać z sobą widły i cepy , bo po kanonizacji ruszą na Rosję !

  Polubienie

 7. Frekwencja może nie być imponująca,nie wszyscy mieli i mają powód do świętowania,kogo obchodzi ta watykańska sekta.Kto zapłaci milionowe koszty wymiany dokumentów,tablic,nazw ulic,Watykan?Na pewno w akcie Polskiej kanonizacji Lolka ps.kremówka wezmie udział nasz nabożny Pan Prezydent,ponoć świeckiego państwa.On to bowiem chyba 5 dzionek wygniata spodnie w kolanach na klęcznikach Rzymu,będzie i wygniatał na klęczniku na Placu Piłsudskiego w Warszawie!

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: