To jest zamach. Sztandar wyprowadzić?

Nie wiem jak wy, ale ja niezmiennie uważam, że Polska to kraj w którym metodycznie i różnymi metodami niszczy się wszelkie źródła niezależnej prawdy. Podkreślam: prawdy niezależnej, bo tuż obok funkcjonuje i dobrze się ma prawda zależna. Istotnym a może i najistotniejszym elementem krzewienia niezależnej prawdy jest oczywiście Gazeta Wolska, z niezmiennie bohaterskim rycerzem wolnej myśli redaktorem Tomaszem Sakiewiczem. I tyle tytułem wstępu. Teraz rozwinięcie.

Oto jesteśmy świadkami “bezprecedensowego ataku“. Ów atak, szczerze mówiąc mający symptomy zamachu (znów przyszli nocą i kolbami w drzwi nam łomocą), jest dziełem Ruchu, który rozprowadza Gazetę Wolską. Rzecz w tym jednak, że Ruch notuje aż 60-procentowy zwrot gazety, w związku z tym, minimalizując straty, zdecydował się zmniejszyć nakład Wolskiej o mniej więcej połowę. No bo po co dokładać do czyjegoś interesu?  I to jest właśnie ten zamach i “bezprecedensowy atak”.

Wytłumaczenie całej sytuacji jest oczywiście dziecinnie proste, tak jak dziecinny jest pan Tomasz Sakiewicz.

“Wbrew twierdzeniom władz Ruchu, ostatnie przesłane dane mówiły o znacznym wzroście sprzedaży” – mówi pan Tomasz. I dodaje: “Nie wiemy, dlaczego tak się dzieje, ale stało się to w momencie, gdy w Polsce zbliżają się wybory, a na Ukrainie trwa konflikt, który nasze media relacjonują w sposób budzący podziw wielu środowisk opiniotwórczych”. No i wszystko jasne, prawda? Zamach jak chuj!

PODSUMUJMY PRZETO

1/ mamy do czynienia z zastanawiającym, nie mającym precedensu i wyrafinowanym atakiem, polegającym na tym, że ludzie atakują nie kupując.

2/ biorąc pod uwagę sytuację na Ukrainie i postawę Polski, mamy już pewność, że Putin na Krymie nie poprzestał, właśnie się bierze za Gazetę Wolską. Co na to Unia?

3/ spadający nakład? Może być to efekt wyjątkowo łagodnej i raczej ciepłej zimy. Mniej papieru trzeba na podpałkę.

JAK WYBRNĄĆ Z KRYZYSU

1/ drukować cokolwiek, ale obowiązkowo papier zmienić na lepszej jakości, wtedy nada się do toalety. Warunek: gazeta musi  byc tańsza od rolki papieru toaletowego.

2/ zadbać (jak już PiS dojdzie do władzy, czyli zgarnie koryto), by Gazetę umieszczono na liście obowiązkowych lektur szkolnych. Nakład natychmiast pójdzie do góry.

Panie redaktorze Sakiewicz, jednym słowem do roboty, zamiast trzymać ręce w kieszeniach i z nogawki do nogawki przekładać.

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

2 myśli w temacie “To jest zamach. Sztandar wyprowadzić?

  1. Nożesz qrwa. Po „niesłychanym” mordzie w Smoleńsku, teraz Putin zamachnął się na „jedyny polski głos”!!!!!!!!
    …”To przełomowy moment, gdy chodzi o putinizację Polski. Po raz pierwszy po 1989 r. użyto Ruchu, monopolisty, jeśli chodzi o kolportaż z czasów PRL, do niszczenia opozycyjnych gazet. List potępiający „brutalny atak na wolność słowa w Polsce” podpisali obrońcy praw człowieka z całego świata. Prorządowe media udają, że nic się nie stało”.
    Na czym polegały decyzje władz Ruchu, które mogą doprowadzić do zniszczenia „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”? Odpowiedzi można poczytać tutaj:http://niezalezna.pl/53043-od-dzis-kupujemy-gazete-polska-i-gpc-w-punktach-kolportera-i-garmond-press. …i wszystko będzie jasne, dlaczego „cały świat” zatrząsł się z oburzenia. K…. mać.

    Polubienie

  2. Normalny człowiek tej szmaty nie kupuje , mohery po oddaniu toruńskiemu złodziejowi należnej daniny , kiepsko przędną , większość fanatyków religijnych to już stare dziady niekumate , to kto ma kupić tą plugawą szmatę prawiczno-klerykalną ? Dziadowi Kaczyńskiemu , bliższy jest kot jak Sakiewicz , więc widząc upadłość sakiewiczowskich kłamstw , rakiem się wycofał . No , faktycznie gdyby drukować ją w formie rolki papieru i byłaby względnie miękka , to można byłoby jeszcze w ostateczności ją dupą skonsumować , ale nie inaczej !

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.