archiwalne

Bijcie baby. To wasz obowiązek!

Polscy biskupi wreszcie jasno określili (choć może nie wprost) swoje stanowisko. Bicie kobiet, poniżanie ich, przemoc w rodzinie i w domu, to istotna cześć polskiej tradycji katolickiej, i jako taką należy ją pielęgnować i i chuchać i dbać o jej zachowanie z najwyższym pietyzmem. Bo to nasze katolickie i narodowe dobro. Tak w skrócie to wygląda.

Można to odczytać jako stanowisko tzw. Konferencji Episkopatu Polski, która zdecydowanie sprzeciwia się ratyfikacji przez Polskę Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. NIE dla ideologii gender w naszej ojczyźnie!

Biskupi uważają, że w Polsce ochrona kobiety przez prawo jest wystarczająca i nie ma żadnych podstaw by dodatkowo otaczać je ochroną. Nie ma więc potrzeby wprowadzania jakiejś tam lewackiej co do zasady i antykatolickiej co do intencji konwencji zapobiegającej wyimaginowanej ich zdaniem przemocy. Bo może to  przynieść skutek odwrotny do od zamierzonego. Po mojemu sprawa jest dość oczywista – jeśli jesteś przeciwko konwencji, to jesteś jednocześnie za utrzymaniem patologicznych zachowań i nie chcesz, żeby tej patologii prawnie zapobiegać.

Ustawiając się w takiej pozycji biskupi w zawoalowany sposób dowodzą przeto (zaznaczam, to moja opinia), że bicie kobiety, od czasu do czasu i niezbyt nachalnie, nie jest w istocie niczym złym. De facto przyczynia się ono, do umocnienia więzów rodzinnych i utrzymania naturalnej hierarchii każdej porządnej rodziny. Bo to przecież mężczyzna jest głową tej rodziny i w związku z tym ma pełne prawo do akcentowania, a jeśli trzeba do wymuszania swojej dominującej pozycji. Bowiem porządek musi być, w zwłaszcza w rodzinie na dodatek katolickiej.

Więc nie ma co sobie dupy zawracać takimi bezbożnymi konwencjami, bo to bóg ustalił pewien porządek i nikt nie ma prawa porządku tego zmieniać. W komunikacie czytamy:

„Nie ma żadnej potrzeby wprowadzania rozwiązań opartych na redefinicji takich pojęć, jak np. płeć, rodzina czy małżeństwo. Niebezpieczeństwa przyjęcia tej konwencji dostrzegają liczne środowiska prorodzinne i kobiece oraz przedstawiciele środowisk naukowych. Ich głosy docierają do Sekretariatu Konferencji Episkopatu” 

Spodziewam się teraz, że biskupi, rozprawią się ostatecznie z zadawnionym problemem powszechnie wmawianej im pedofilii, i ogłoszą to w kolejnym komunikacie. Chodzi przede wszystkim o redefinicję pojęcia pedofilia, co jest bezwzględnie konieczne. Liczne przypadki molestowania i gwałcenia dzieci przez dzielnych rycerzy polskiego kościoła (biskupów, kandydatów na biskupów, księży i zakonników), nie będą już uznawane za przestępstwo, tylko za usługę duszpasterską. Patologia stanie się przywilejem.

Spodziewam się, że stanowisko biskupów, zarówno w sprawie przemocy jak i pedofilii, będzie uznane bez większego szemrania przez rząd i sejm. Parlament być może jeszcze tej kadencji (a przyszłej to już napewno), zajmie się w trybie pilnym wprowadzeniem odpowiednich zmian w polskim prawodawstwie, tak aby zaspokoić słuszne oczekiwania kościoła, a rodzina była jeszcze lepiej chroniona. ⛏

213 komentarzy dotyczących “Bijcie baby. To wasz obowiązek!

 1. JohnMR

  Powrót do tradycji przodków kościoła,chociażby jak przed wojną(do którego to czasu kosciół chetnie się odnosi) tzw ksiądz na lekcjach religii obowiązkowo bił,nauczał i ”wychowywał”grzeszną młodzież.
  Dominacja i walka z tzw.gender-to obecny cel koscioła św.
  Po redefinicji pedofilii zapewne wypuszczą ks.Gila-Pedofila.natomiast Arcybiskup Wesołowski jest objęty statusem dyplomatycznym i ma imunitet watykański i sprawę ma UMORZONĄ.
  Dominacja !!

  Polubienie

  • Chyba nie ma większego przekręcania treści niż to co napisane. Proszę wskazać, że biskupi są za biciem kobiet?

   Polubienie

  • Ja kórde

   Czytajcie ze zrozumieniem i się nie jarajcie.

   Polubienie

  • Dość Polityki Na Ambonach, po więcej zapraszam na facebooka:
   https://www.facebook.com/pages/Do%C5%9B%C4%87-Polityki-Na-Ambonach/325327017662519

   Polubienie

  • Kamila

   Ej, sory! Na pewno nie chodziło, o to, aby popierać bicie kobiet i znęcanie się nad nimi. Według mnie chodzi o niewprowadzenie do polskich rodzin i szkół ideologii Gender. Z oczywistych powodów.
   Autor tego tekstu, jest wyraźnie nastawiony negatywnie do Kościoła Katolickiego.
   W ten sposób, zwłaszcza tym wyrwanym z kontekstu nagłówkiem kreujecie błędny tok myślenia.
   Ogarnijcie się -.-

   Polubienie

  • @Kamila— Dokładnie o to właśmie chodzi. Odkryłas spisek, gratuluje. Podaj adres wysle koszulke firmową w nagrode. Z rozmysłem promujemy „błędny tok myslenia”. I nie chodzi żeby sie ogarnac tylko nagarnąc, czyli jak najwięcej nawrzucać. Pozdrowienia

   Polubienie

  • Większej głupoty nie czytałem. Dziwie sie komu chce sie takie głupoty wygadywać.Autor tego artykułu zdecydowanie nie zdzierży kościoła. Tylko sieje swoją tania sprzeczna z prawdą propagandę. To co myśli o kościele widać w tym artykule. Kiedy to czytam przypominają mi sie te słowa: https://www.youtube.com/watch?v=S0TlwxFpO7g

   Polubienie

  • Według mnie chodzi o niewprowadzenie do polskich rodzin i szkół ideologii Gender. Z oczywistych powodów.
   „Kamila” oświeć mnie i napisz z jakich to oczywistych powodów bo ja tu nie widzę oczywistości.Z oczywistych powodów.

   Polubienie

  • Anonim

   super rzecz

   Polubienie

  • Większych głupot niż te w powyższym artykule jeszcze w życiu nie czytałam.

   Polubienie

  • Autor jest niestety głupi, ponieważ nie widzi zagrożenia, które niesie wprowadzenie tej idiotycznej konwencji, która wprowadza wiele ograniczeń, które unia sobie narzuca.

   Polubienie

  • a co to jest ideologia gender? dlaczego nie myslisz, tylko bezmyślnie powtarzasz słowa usłyszane w tv?

   Polubienie

  • Anonim

   Chore

   Polubienie

  • Artykuł i tezy w nim zawarte są tak klamliwe i oszczercze że dziwię się iż nikt autora nie podał do sądu …. księża są za biciem kobiet … kłamstwo w stylu GW … ale najgorsze to to że wielu ludzi w to wierzy … a gdyby mieli rozum to powinni wiedzieć że bicie jest karalne i żaden ksiądz nie obroni mężczyzny przed odpowiedzialnością karną gdy sprawa zajmie się policja i prokurator … ręce opadają na głupotę i .. szkoda gadać …

   Polubienie

  • Wypielęgnowany Pielęgniarz

   @Tree — to że biją to fakt. Poza tym działa tu powszechnie znana zasada że jak ktoś jest przeciw czemuś, to jednocześnie jest za czymś innym, zazwyczaj przeciwstawnym do tego pierwszego. Jeśli księdza tak bardzo protestowli przeciwko konwencji przemocowej to z prostej konstatacji wynika że jednocześnie byli za przemocą, za tradycyjnie katolicką rodziną gdzie przemoc często gęsto jest tradycją, co zresztą publicznie deklarowali. Nie ma więc mowy o żadnych oszczerstwach. Autor wyciąga słuszne wnioski.

   Polubienie

  • Kobieta

   Co za piepszenie o biciu kobiet , łapy precz od słabszych istot !!!!
   A co do ksiezy nirch sie piepsza od kobiet bo sami sie kalaja iskamla jak wsciekłe psy ,,Judasze,, przed obliczem sw. Matka Boska . A tu jakies herezje wygadują ( zboczki i pedofile) ich czas świetności i ciemnoty oraz analfabetyzmu minęły.

   Polubienie

  • O ile mi wiadomo arcybiskup Wesołowski nie żyje od jakiegoś czasu.

   Polubienie

  • Konfabulant

   @Ida — a o ile mi wiadomo ten tekst jest dokładnie sprzed… 3 lat, kiedy to pedofil Wesołowski cieszył się jeszcze marnym bo marnym, ale jednak życiem. 🙂

   Polubienie

  • mario1275

   Poważne nadużycie semantyczne i logiczne. Sam jestem zwolennikiem konwencji, jednak takie wnioski ze stanowiska może wyciągnąć albo idiota, albo ktoś kogo intencją nie jest ochrona praw kobiet tylko atak na kościół. I tu faktycznie jest to mocno komunistyczne – w podobny sposób socjalistycznemu społeczeństwu pokazywano i udowadniano m.in. zgniliznę zachodu.
   Podobną logiką kierują się wszyscy ci, którzy w braku odpowiednich regulacji doszukują się przyzwolenia, czyli m.in. wszyscy bijący żony czy kobiety, dzieci itp. Wprowadzajcie kolejne prawa, zakazy, nakazy… To wszystko na nic, jeśli nie zmieni się ludzkiej mentalności.

   Polubienie

  • Przecież Watykan chroni księży -pedofili, i nasz papa tez dobrze wiedział o pedofilii wśród facetów w czarnych sukienkach. Zrobił cos w tej sprawie?

   Polubienie

  • Anonim

   Wesoloskiego juz nie ma ,udusila go astma i nie zdazyli na czas z pomoca w Watykanie.Juz nic nie powie,a by mogl pogadac za duzo o polskim kk.Dostal czape po katolicku.

   Polubienie

 2. Tusk już dawno zawarł układ z klechami – konwencję podpiszemy, żeby zamknąć gęby postępowcom, ale nigdy jej nie ratyfikujemy. Tak nam dopomóż bóg. Chytry ten Tusk.

  Polubienie

  • Ja kórde

   kurde

   Polubienie

  • To jest stanowisko episkopatu : https://www.youtube.com/watch?v=d-TQD-bQuKE

   Polubienie

  • Anonim

   Czy Was wszystkich porąbalo. Przecież wyraźnie widać co chcą osiągnąć klechy. Ja też jestem katoliczką, chodzę do kościoła, wierzę w Boga. Ale niech księża zajmują się tym do czego zostali powołani a nie zajmują się polityką. Co oni mogą wiedzieć o życiu w rodzinie wychowywaniu dzieci (bo czasami płacenie nas własne skrzętnie ukrywane nie jest wychowywaniem) bo to co pamiętają z dzieciństwa nijak się ma do życia we współczesnym świecie. Uczcie o miłości wybaczaniu a nie o wrogości i nienawiści.

   Polubienie

  • To ja twoje sumienie

   w leb se strzelic mozna

   Polubienie

  • @Piotr: stanowisko episkopatu zawsze jest takie samo. Zawsze kłamią i koloryzują, opisują rzeczywsitość zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem. A że kościół nie ma nic przeciwko biciu i ponizaniu kobiet to fakt.

   Polubienie

 3. Ci, którzy oddali głosy na PO w imię wyboru „mniejszego zła”, w tym ja, już nigdy tego nie uczynią. Po wpisaniu Kamińskiego (ryngrafa for Pinochet) na listy PO do Europarlamentu, szczęka mi wypadła, i – cholera – nie potrafię jej znaleźć. Tak Bóg karze za bezdenną głupotę. Zwłaszcza kiedy Zdrojewski z moich podatków dorzucił kolejne 200 tysięcy do wcześniejszych 6 milionów dla opaczności bożej.

  Polubienie

  • Stronniczy

   6 baniek dla opatrzności Cię przeraża? A prawie 450 mln. na cyrk pt. ŚDM; Albo ustawianie przez WP w Poznaniu czizysa wbrew prawu to już nie przeszkadza?

   Polubienie

  • Jurand

   Boga nie ma [—–]. Ten twór wymyślili cwaniacy w starożytności. Powtórzyli cwaniacy w różnych częściach świata pod różnymi nazwami. W naszym przypadku, cwaniacy zwani klerem kościoła katolickiego chcą trzymać za ryj cały kraj, albo jeżeli się nie da, to jak napisał Sienkiewicz w Potopie „wyrwać jak największy kawał czerwonego sukna”

   Polubienie

 4. I słusznie!!! jak się baby nie bije, to jej mięso gnije!!! nie sprawdzałem, ale czasem mam ochotę spróbować… a może pomoże?
  pozdrawiam
  Żonaty

  Polubienie

  • Nie mięso pierdoło tylko wątroba. Nawet nie pamiętasz starego przysłowia polskiego.

   Polubienie

  • ROMANUSUS333

   W łeb se pie…..ij p…..e

   Polubienie

  • Anonim

   Ona

   Mówią też, że mona wywiercić dziurę w głowie i dolać oleju. Spróbuj, może pomoże.

   Polubienie

  • Wypróbuj na sobie. Bo w twoim przypadku gnije Ci mózg

   Polubienie

  • Anonim

   Radze nie próbować bo nie wiesz jaka moze byc reakcja. Moja sasiadka wylała staremu goraca wode na plecy i wiecej stary nie sprobowal.

   Polubienie

 5. Stanisław

  Zanoszę swoje ateistyczne życzenie i nadzieję, że to : ” bój ich jest ostatni „….
  Że Polska i Polacy otrząsną się z dyrdymałów głoszonych przez szaleńców, którym ” wadza ” usuwa się spod nóg….Że państwo przestanie finansować nierobów z ” piekła ” rodem!
  Enter, bo nie wypada mi powiedzieć – amen:)))
  Stanisław

  Polubienie

  • My tego nie doczekamy Stanisławie – może następne pokolenia.Czarna zaraza jest wszędzie – np. taki kapelan w szpitalu zarabia 2 razy więcej od pielęgniarki -wstyd i hańba, że państwo daje się tak doić tej stonce.Zamiast amen, proponuję – apage,Satana !!

   Polubienie

  • Dobry komentarz: proszę przytoczyć dowód za tym że biskupi są za biciem kobiet !

   Polubienie

  • Wydaje mi się że Bóg niema z tym nic wspulnego . To już nie kościół , to polityka i pieniądze 😔

   Polubienie

  • Wszyscy zauważamy ten fakt. Tzw „Zachód” praktycznie już zlaicyzowany, dawna czechosłowacja również.Trochę się cieszy kościół prawosławny, ale to tak jak nowa zabawka, znudzi się. Czeka nas NOWE.

   Polubienie

  • Sluszna racja

   Polubienie

 6. Jak donoszą dobrze poinformowane i usadowione wiewióry, gdyby rząd uznał fanaberie zboczonego kleru ,to cały inteligencki , feministyczno-antyklerykalny świat kobiet Polskich , powyrywa nogi z dupy nie tylko biskupom , ale i niejednemu ministrowi ! Królikowski ze Zdrojewskim raczej już będą poruszali się na wózkach ! A ogólnie , jak powiedziała jedna była tramwajarka , to za trzymanie z biskupami , w ryj oberwie niejaka gender-idiotka ,nie mówiąc o kaszalocie z radia z ryjem ! I będzie dobrze ….

  Polubienie

 7. Anonim

  Pojebane huje kurwa to co kobiety w ciąży tesz mają napierdalac

  Polubienie

 8. hahaha ale macie fantazje lewacką, wam już się w głowach pier.. rzeczywistość z waszymi własnymi wymysłami na temat katolików

  Polubienie

  • Klaudia

   ja raczej mam poglądy lewicowe, ale również uważam,że to stek bzdur..takie dziecinne łapanie za słówka i dopisywanie..I jak lewicowe czasopisma mają być uznane za wartościowe i prawdziwe, skoro dziennikarze tak bardzo chcą pokazać swoje poglądy,że aż przesadzają.
   Wystarczyło by powiedzieć,że biskupi nie zgadzają się na Gender i znalazłoby to poparcie sympatyków tej ideologi…a nie od razu wyolbrzymiać i kłamać…

   Polubienie

  • @klaudia —- ale tabloid to nie jest żadne lewicowe pismo. Tu autorzy strzelają równo do wszystkich wedle własnych zasad.

   Polubienie

 9. Anonim

  Babie wdupę , chłopu lżej 🙂

  Polubienie

 10. „Rozumowanie” autora: jeśli masz w torebce cukierki ubrudzone gównem i nie chcesz torebki, to znaczy, że nie lubisz cukierków.

  Polubienie

  • rrrrraaaaaa

   hah ,dokladnie 🙂

   Polubienie

  • Lewacka kurwa

   Widze że dla ciebie znęcanie się nad kobietami to element tradycji. Może dla odmiany to ja się poznęcam nad tobą? W ramach tradycji, oczywiście :*

   Polubienie

 11. Przecież to kolejne podjudzanie do krytykowania i gardzenia katolikami. Kolejny prymitywny tekst i wszyscy podekscytowani postawieni są w stan walki. A może ktoś sięgnie po wiarygodne artykuły zamiast wierzyć we wszystko co się nasunie przed oczy…

  Polubienie

  • No brawo Gosia! Przejrzałaś mnie niebogo. Podjudzanie i gardzenie to mój zawód. A swoją droga co was naszło? Tekst ma rok bez mała, w wyście go dopiero teraz odkryli?

   Polubienie

  • mirawayne

   U nas w Australii tak samo się wyraził przedstawiciel muzułmańskich organizacji i w ten sposób tłumaczył Koran ale szybko dostało mu się od Australijskich mediów to się wykręcał jak wąż.

   Polubienie

 12. rrrrraaaaaa

  Gdzie niby jest potwierdzenie slow ktore sa tu napisane? bo ja ich nie widze. Widze tylko umyslne pruby atakowania kosciola

  Polubienie

  • Gender

   Bijcie się wzajemnie, po co się ograniczać? Skoro chłop może babę, to baba może też chłopa! Jak nie spełnia obowiązków, leniwy, nie zarabia dostatecznie spuścić łomot takiemu. A Biskupowi to pierwszemu łomot sprawić. Moja wiara mi tak nakazuje!

   Polubienie

 13. wierząca

  Chyba ich pogieło totalnie tych biskupów, takimi poglądami tylko zniechęcają do siebie i do kościoła za dużo sobie pozwalają

  Polubienie

 14. anonimik

  a po co bić.. może coś bardziej wyszukanego.. może przypalać żelazkiem albo prądem popieścić od czasu do czasu? tak z raz w tygodniu zorganizować kobietom kącik tortur..będzie wspaniale!
  komuś się zdrowo w dupie poprzewracało

  Polubienie

 15. Ateiści twierdzą,że są dyskryminowani,geje twierdzą,że są dyskryminowani,chrześcijanie-katolicy twierdzą,że są dyskryminowani,Żydzi twierdzą,że są dyskryminowani, kobiety twierdzą,że są dyskryminowane, i jeszcze różne inne grupy twierdzą,że są dyskryminowane.Jestem stara i już mi się we łbie przewraca :kto kogo dyskryminuje,wszyscy wszystkich dyskryminują .Zwariować można !!

  Polubienie

 16. józek

  Chory rząd – chory Kościół.
  może lepiej dzieci tam nie puszczac tylko dac biblie pismo swiete i niech same sie uczą wiary. Bo widac ze coraz większy heretyzm głosić zaczynaja i zepsucie…
  jsk dla mnie to pefofoli dożywotnio izolować się powinno Od społeczeństwa a nie ta banda w czarnych spudnicach chce to chronić.
  KOLEJNA POLSKA PARANOJA! ! !

  Polubienie

 17. Rosomak

  Polska niepodległa charakteryzuje się tym że przedstawiciele obcego państwa dyktują co wspomniane suwerenne i niepodległe państwo ma podpisywać a co nie. Zaiste, dziwne to poczucie niepodległości u kato-fanatyków.

  Polubienie

 18. A czepiamy się muzułmanów oni przynajmniej mają taki werset w koranie. Katolikom widocznie wystarczy przyzwolenie kleru po co jakieś biblijne wersety.

  Polubienie

 19. Gdzie mogę znaleźć źródło tych wypowiedzi, całość wypowiedzi?

  Polubienie

 20. Swiety Antoni

  Ha ha facet glowa rodziny to moze robic wszystko?? A kto jest glowa faceta?? Jezus i czy go bije po glowie??
  Kazdy ksiadz czytal Bib;ie i zniej naucza , a gdzie tam pisze o przemocy i biciu??blizniego

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: