Nasze matki, nasi ojcowie

Niemiecki serial „Nasze matki nasi ojcowie“, w skrócie mówiąc jest o tym, że niemieccy żołnierze to sympatyczni młodzi chłopcy, pełni dystansu do rzeczywistości, a pojawiający się epizodycznie w pewnym momencie żołnierze AK, to antysemici. No i zawrzało! 

Bo z naszej perspektywy powinno być zupełnie na odwrót, czyli „szwaby“ to swołocz i wredne mordy, skurwysyny jednym słowem, a nasi chłopcy to przystojni młodzi i dzirscy rycerze, którzy nie tylko Żyda, ale nawet muchy nie tkną.

Polski ambasador w Berlinie, na wszelki wypadek i z obowiązku powiedział, że film „jest niesprawiedliwy i obraźliwy“. Ale to polityk, więc nie należy wierzyć w każde jego słowo. Swoje trzy grosze dodał też (w sumie nie wiadomo po co) prezes publicznej telewizji Braun, ale ponieważ on standardowo bredzi, więc Braunem nikt się nie przejmuje.

Najwyżej na grzędę wskoczył i najgłośniej gdacze tak zwany Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. Wyraził on  zdecydowany protest wobec ewidentnych fałszerstw pod adresem Żołnierzy AK (…) co obraża dobre imię Żołnierzy Armii Krajowej, poczucie godności narodowej i honor żołnierski“. Dalej mówi się o konfabulacjach i najgorszych oszustwach z możliwych. No ale z nimi już tak jest, widzą wroga wszędzie i o każdej godzinie. Czyli generalnie jest sprawa, wszyscy narodowcy i szlachetnie urodzeni Prawdziwi Polacy, przez czas jakiś mają czym się zajmować  i czym ekscytować.

Mnie (choć pewnie nie tylko) to oczywiście zwisa, bo po pierwsze trochę rozumiem prawa filmu i Niemców też trochę rozumiem, a po drugie miliony lat po tej całej wojnie nie można w nieskończoność dzielić włosa na czworo i szukać na siłę powodów do zwady. Gdyby tak dla równowagi, Prawdziwi Niemcy u nas, czyli w polskim filmie zaczęli szukać „konfabulacji“, to było by nie mniej wesoło.

To, że AKowcy gnębili Żydów (przynajmniej od czasu do czasu) to fakt, tak jak i faktem jest, że byli Niemcy porządni i pełni dystansu do dziejącej się obok historii. Rozumiem oczywiście, że nadal funkcjonują i dobrze się mają głęboko zakorzenione w kombatanckich głowach szablony, ale niechaj nie oczekują drodzy kombatanci, że ktoś będzie się tym szczególnie przejmował. Niechaj więc piszą sobie na zdrowie protesty, tak jak Niemcy niechaj robią sobie filmy jakie chcą również na zdrowie. Mnie nic do tego. (r)

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

8 myśli w temacie “Nasze matki, nasi ojcowie

  1. Ty polak – celowo pisze`w przez male p. Wlasnie udowodniles,ze Niemcy tak bardzo sie nie mylili w ocenie zolnierzy AK. Film widzialam i jako zywo nie rozumiem o co chodzi politykom.

   Polubienie

  2. Pozwolę sobie pozdrowić Cię tradycyjnym hebrajskim zwrotem grzecznościowym „זין בעין”, chamski rasisto.

   Polubienie

 1. Tamte wydarzenia od zawsze budzą we mnie pytanie, jak takim rozsądnym ludziom mogło tak odjebać. Potem rozglądam się wokoło i szybko znajduję odpowiedź.

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.